HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Znakomity występ Maćka z 303 Squadron Team w 5 rundzie MSA na Clay.


Znakomity występ Maćka z 303 Squadron Team w 5 rundzie MSA na Clay.
Znakomity występ Maćka z 303 Squadron Team w 5 rundzie MSA na Clay.

Znakomity występ Maćka z 303 Squadron Team w 5 rundzie MSA na Clay.

Znakomity występ Maćka z 303 Squadron Team w 5 rundzie MSA na Clay.

Dla Macka był to zaledwie drugi występ na Clay w rundzie MSA, po dość udanym Wessex Challenge miesiąc temu, oraz po świetnych postępach na torze Forest Edge tydzień temu Maciek miał bardzo szybkie przejazdy na sobotnich treningach.
Treningi zakończyły się jednak bardzo poważnym wypadkiem w ostatniej sesji treningowej, gdzie załamanie pogody i nagły deszcz spowodowały utratę przyczepności na szybkim i wymagającym zakręcie , gdzie Maciek i 4 innych kierowców wypadło uderzając w opony. Maciek szczęśliwie wyszedł bez szwanku i jedynie tylny zderzak i oś wymagały obsługi serwisowej. Niedzielne wyścigi były jednak w całości bardzo udane, gdzie Maciek zagrażał już ścisłej czołówce osiągając czasy porównywalne do stałych bywalców tego toru z Team Clay, co trzeba uznać za znakomity rezultat.
W wyścigach kwalifikacyjnych  Maciek przyjeżdżał kolejno 7, 6 i 5, żeby w finale wystartować z zasłużonej 7 pozycji.
Start w finale okazał się mało czysty, gdzie kilku kierowców zyskało pozycje nie do końca zgodnie z przepisami. Maciek jednak nie zawiódł, odrobił szybko straty ze startu i dowiózł znakomita 7 pozycje do mety. Cały dzień Maciek prezentował znakomita formę, jeżdżąc bezbłędnie i poprawiając po raz kolejny swój życiowy czas na tym torze na 37.2s.
 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017 (3)

Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017

W sobotę 22 lipca odbyła się 3 z 4 rund Clay IKR Summer Series na torze pod Dorchester. Na Clay Pigeon Raceway pomimo że pogoda nie była zbyt przyjazna kierowcom zgromadziło się blisko 80 śmiałków w wszystkich klasach tego dnia.

Jeden komentarz

  1. Squadron daje rade!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.