HOME / PORADNIKI / ZMIANY W PRZEPISACH DROGOWYCH. WIĘCEJ PUNKTÓW I WYŻSZE KARY

ZMIANY W PRZEPISACH DROGOWYCH. WIĘCEJ PUNKTÓW I WYŻSZE KARYZMIANY W PRZEPISACH DROGOWYCH. WIĘCEJ PUNKTÓW I WYŻSZE KARY – NAWET DO 200 FUNTÓW!

Brytyjski rząd planuje drastycznie podnieść kary za jazdę z telefonem przy uchu. Smutną konstatacją jest fakt, że zmiany zainicjował Polak, który zabił 4 osoby prowadząc ciężarówkę i zmieniając muzykę w swoim telefonie.

BBC poinformowało, że w ramach nowego programu rządowego, kierowcy w całej Anglii, Walii i Szkocji przyłapani na korzystaniu z telefonu podczas jazdy będą automatycznie otrzymywać punkty karne. To dosyć duża zmiana. Do tej pory było tak, że za rozmowy telefoniczne podczas których kierowca trzymał telefon koło ucha, można było uniknąć kary jeśli zdarzyło się to w rejonach o niewielkim natężeniu ruchu bądź na przykład z dala od siedzib ludzkich. Przyłapany na rozmowie telefonicznej kierowca mógł liczyć na to, że zamiast punktów karnych zostanie skierowany na specjalny kurs. Teraz to ma się zmienić. Gdziekolwiek zostaniemy przyłapani z telefonem podczas jazdy automatycznie dostaniemy 6 punktów karnych i 200 funtów mandatu.

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii w ciągu 2015 roku przyłapano na rozmowach telefonicznych około 20 tysięcy kierowców, z których część uniknęła kary.

Nowe przepisy zostały wprowadzone po wypadku, którego sprawcą był nasz rodak Tomasz Kroker. W zeszłym miesiącu został on skazany za zabicie 4 osób, które straciły życie tylko z tego powodu, że kierowca był zajęty zmienianiem muzyki w swoim telefonie i przez prawie kilometr nie patrzył na drogę.

Zniesienie możliwości udziału w kursie zamiast punktów karnych jest jednym z kilku środków zapowiedzianych przez rząd i będących częścią konsultacji w sprawie kar dla kierowców przyłapanych na użyciu telefonów komórkowych.

Do zmian w przepisach i problemu używania telefonu podczas prowadzenia samochodu odniosła się sama premier Wielkiej Brytanii. Theresa May powiedziała, że chce, aby korzystanie z telefonu komórkowego za kierownicą było tak samo społecznie niedopuszczalne, jak prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Premier powiedziała także, że kary dla kierowców, którzy doprowadzili do śmierci lub okaleczenia innych przez to, że ich uwaga skupiona była na telefonie należy kwalifikować, jako przestępstwo a nie wykroczenie drogowe ku przestrodze dla innych kierowców.

Źródło | Informacje 24

info24_logo
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.