HOME / PORADNIKI / Zespół medyczny dla ciężarnej

Zespół medyczny dla ciężarnej

Zespół medyczny dla ciężarnej


Zespół medyczny dla ciężarnej

Podczas ciąży, każda przyszła mama na pewno powinna znaleźć się pod opieką położnej (lub lekarza rodzinnego GP). Położna będzie monitorowała przebieg ciąży oraz rozwój dziecka, a także będzie musiała dopilnować by wszystkie badania zostały wykonane w odpowiednim czasie. W razie wątpliwości wypisze także skierowanie do specjalistów.

Zespół medyczny dla ciężarnej czyli kto jeszcze pomoże podczas ciąży? Do kogo i w jakiej sytuacji należy się zgłosić:
Lekarz rodzinny (GP)

Zadaniem lekarza rodzinnego będzie koordynowanie opieki zdrowotnej i profilaktyki podczas ciąży. Wraz z pomocą położnej lekarz rodzinny zapewni przyszłej mamie kompleksową opiekę w czasie ciąży i porodu, a także w pierwszym okresie opieki nad maluchem. Pomoże zaplanować opiekę przed i poporodową. Przedyskutuje wady i zalety porodu w domu i szpitalu. Jeśli mama postanowi urodzić w szpitalu – pomoże wybrać szpital i załatwić formalności związane z porodem. Po narodzinach malucha lekarz rodzinny będzie czuwał nad zdrowiem i prawidłowym rozwojem dziecka.

Położna (Midwife)

Położna, to osoba, która będzie opiekować się mamą podczas ciąży i porodu, a także dzieckiem do 28 dnia po narodzinach. W tym czasie będzie nieocenioną podporą wprowadzając przyszłą mamę do roli, jaką jest ciąża, poród i macierzyństwo. Położna zajmie się też skierowaniem przyszłych rodziców do szkoły rodzenia, oraz zgłoszeniem w najbliższym szpitalu przewidywanego terminu porodu – nawet jeśli zdecydujesz się na poród w domu, żeby w razie problemów zapewnić pomoc lekarzy specjalistów.

Health Visitor

Po 10/ w niektórych rejonach po 28 dniach po porodzie, przejmie opiekę nad dzieckiem i mamą. Jej zadaniem będzie pomoc we właściwej opiece nad niemowlęciem, kontrola zdrowia i prawidłowego rozwoju malucha, a także kontrola samopoczucia świeżo upieczonej mamy. Health Visitor to wykwalifikowana pielęgniarka, która pomoże mamie nauczyć się bycia dobrą mamą. Pierwszą wizytę Health Visitor składa 10 dni po porodzie

Lekarz położnik (Obstetrician)

Specjalista położnik jest ważniejszą osobą w tym gronie. Jest lekarzem szpitala, do którego została zgłoszona ciąża. Jego zadanie będzie polegało na monitorowaniu przebiegu ciąży. Udzieli mamie wszelkich niezbędnych instrukcji jeśli poród zostanie zaplanowany w domu. Będzie też niezbędny, w razie pojawienia się problemów lub komplikacji, zarówno w czasie ciąży, jak i porodu.

Pediatra

Pediatra przejmie opiekę zdrowotną nad maluchem, praktycznie zaraz po jego narodzinach. Do jego zadań będzie należała np. ocena dziecka tuż po narodzinach w tzw. skali Apgar. Będzie odpowiedzialny za pobyt, ewentualne leczenie oraz zadecyduje, kiedy dziecko może bezpiecznie opuścić szpital.

Jak widać, na malucha czeka cały sztab specjalistów, a przyszła mama może liczyć na wszechstronną, fachową pomoc, zarówno w sensie medycznym, jak i zakresie dotyczącym wszystkich aspektów związanych z ciążą, porodem i prawidłową opieką nad dzieckiem.

www.Dzieciak.co.uk

 
więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + twenty =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.