HOME / PORADNIKI / PRAWO I PODATKI / ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH?

ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH?

ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH


ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH?

Palenie papierosów w mieszkaniach socjalnych powinno być zakazane – uważa John Middleton, szef wydziału ds. zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z planem, najemcy chcący wynajmować lokale należące do miasta, musieliby podpisać umowę, w której zobowiązują się do przestrzegania nowych przepisów.

Eksperci do sprawa zdrowia uważają, że dzięki zmianie przepisów uda się, chociaż w pewnym stopniu, chronić zdrowie dzieci, które często narażone są na wdychanie tytoniowego dymu. W 2015 roku brytyjski rząd zabronił palenia we wszystkich pojazdach przewożących dzieci. Teraz niektóre councile na terenie Wysp chcą pójść śladami Stanów Zjednoczonych, które już zakazały palenia w mieszkaniach socjalnych. Zdaniem działaczy prowadzących kampanie antynikotynowe, ma to być kolejny etap w zmniejszaniu szkodliwych skutków biernego palenia – informuje Independent.

Badania wskazują, że około 300 000 dzieci w Wielkiej Brytanii każdego roku odwiedza lekarza ze względu na skutki biernego palenia, z czego 9,500 trafia do szpitala. Pomysł wprowdzenia ograniczeń popiera m.in. burmistrz Londynu, Sadiq Khan. Przeciwnego zdania natomiast jest Simon Clark z organizacji Forest, który uważa ten pomysł za dyskryminację palaczy.

– Niesłusznie karalibyśmy tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup własnych domów – powiedział Clark.

Mimo wielu zamian w przemyśle tytoniowym, m.in. wycofania ze sprzedaży małych paczek papierosów i wprowadzenia ujednoliconych opakowań, w ubiegłym miesiącu rząd odrzucił pomysł wprowadzenia zakazu palenia w ogrodach piwnych i w resturacjach na świeżym powietrzu. Zdaniem niektórych ministrów, taki ruch naruszyłby wolność ludzi i doprowadził do zamknięcia pubów.

(at) | Goniec.com

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Punkty karne w Wielkiej Brytanii

Punkty karne w Wielkiej Brytanii

W każdym kraju Unii Europejskiej ktoś stoi na straży przestrzegania zasad ruchu drogowego. W większości przypadków jest to Policja lub podobne organy państwowe. Nie mniej jednak każdy kraj prowadzi swój własny rejestr osób skazanych za wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.