HOME / PORADNIKI / PRAWO I PODATKI / ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH?

ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH?

ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH


ZAKAZ PALENIA W MIESZKANIACH SOCJALNYCH?

Palenie papierosów w mieszkaniach socjalnych powinno być zakazane – uważa John Middleton, szef wydziału ds. zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z planem, najemcy chcący wynajmować lokale należące do miasta, musieliby podpisać umowę, w której zobowiązują się do przestrzegania nowych przepisów.

Eksperci do sprawa zdrowia uważają, że dzięki zmianie przepisów uda się, chociaż w pewnym stopniu, chronić zdrowie dzieci, które często narażone są na wdychanie tytoniowego dymu. W 2015 roku brytyjski rząd zabronił palenia we wszystkich pojazdach przewożących dzieci. Teraz niektóre councile na terenie Wysp chcą pójść śladami Stanów Zjednoczonych, które już zakazały palenia w mieszkaniach socjalnych. Zdaniem działaczy prowadzących kampanie antynikotynowe, ma to być kolejny etap w zmniejszaniu szkodliwych skutków biernego palenia – informuje Independent.

Badania wskazują, że około 300 000 dzieci w Wielkiej Brytanii każdego roku odwiedza lekarza ze względu na skutki biernego palenia, z czego 9,500 trafia do szpitala. Pomysł wprowdzenia ograniczeń popiera m.in. burmistrz Londynu, Sadiq Khan. Przeciwnego zdania natomiast jest Simon Clark z organizacji Forest, który uważa ten pomysł za dyskryminację palaczy.

– Niesłusznie karalibyśmy tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup własnych domów – powiedział Clark.

Mimo wielu zamian w przemyśle tytoniowym, m.in. wycofania ze sprzedaży małych paczek papierosów i wprowadzenia ujednoliconych opakowań, w ubiegłym miesiącu rząd odrzucił pomysł wprowadzenia zakazu palenia w ogrodach piwnych i w resturacjach na świeżym powietrzu. Zdaniem niektórych ministrów, taki ruch naruszyłby wolność ludzi i doprowadził do zamknięcia pubów.

(at) | Goniec.com

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Rozliczenie podatkowe krok po kroku

Rozliczenie podatkowe krok po kroku…

HMRC na nasze zeznania podatkowe on-line czeka do końca stycznia. Czasu zostało niewiele, więc podpowiadamy, jak rozliczyć się krok po kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.