HOME / PORADNIKI / DOM I MIESZKANIE / Wysokość składki ubezpieczenia na dom.

Wysokość składki ubezpieczenia na dom.

Wysokość składki ubezpieczenia na dom

Wysokość składki ubezpieczenia na dom

Każdy, kto ciężko pracował przez lata i znalazł swoja oazę spokoju, jaką jest dom lub mieszkanie, chciałby teraz to wszystko zabezpieczyć najlepiej, jak tylko się da. Każdemu z nas zależy  na tym, aby nikt i nic nie odebrało nam tego, co przez lata budowaliśmy lub urządzaliśmy. Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na dom?

Jak wiadomo, jest wiele aspektów, które mają wpływ na wysokość składki miesięcznej ubezpieczenia domu lub mieszkania. Wszystko zależy od tego, jak duże jest ryzyko wystąpienia zdarzeń losowych i jak ubezpieczający podchodzi do kwestii zminimalizowania takiej ewentualności.

Wysokość składki ubezpieczenia na dom

Co wpłynie na obniżenie składki przy wyborze ubezpieczenia na mieszkanie lub dom?

– czy nieruchomość jest zabezpieczona alarmem,
– czy drzwi zewnętrzne posiadają certyfikowane zamki np. British Standard (BS) 3621,
– czy okna i drzwi balkonowe posiadają zamki z kluczykiem,
– czy są zamontowane detektory dymu na wypadek pożaru
– czy mieszkające osoby w budynku są osobami palącymi tytoń lub papierosy,
– czy jest się zarejestrowanym członkiem tzw. „Neighbourhood Watch” (sąsiedzka pomoc),
– czy mamy zainstalowany sejf w naszym domu lub mieszkaniu,
– czy w pobliżu np. 400m znajduje się rzeka lub inny akwen wodny,
– czy ubiegaliśmy się wcześniej o odszkodowanie w związku z naszą nieruchomością?

 

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na dom?
Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na dom?

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na dom?

 

Wysokość składki również zależna jest od tzw. „Voluntary Excess”, czyli dobrowolnej, samodzielnie deklarowanej kwoty wpłaty. Jest to kwota, która będziemy musieli zapłacić w przypadku robienia tzw „Claim”, czyli ubiegania się o odszkodowanie. Im wyższy „Voluntary Excess” tym składka miesięczna będzie niższa. Zakres dobrowolnej wpłaty to zazwyczaj od 0 do 1000 funtów.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę przy samym dochodzeniu o odszkodowanie. Na przykład, jeśli nasze dziecko przez przypadek przewróci telewizor o wartości 200 funtów, a my zdecydowaliśmy się na „Voluntary Excess” w wysokości 150 funtów to dochodzenie odszkodowania nie będzie miało sensu, ponieważ otrzymana kwota wyniesie 50 funtów, a składka miesięczna w kolejnym roku zwiększy się ze względu na roszczenie względem ubezpieczyciela. Warto zatem korzystać z ubezpieczenia wtedy, kiedy stanie się coś naprawdę poważnego i naprawa lub  usunięcie szkód przekroczy nasz budżet.

Ważna wskazówka:

Pamiętajcie, że często przy robieniu „Claim’a” ubezpieczyciel zapyta Was, czy przed wprowadzeniem się do danej nieruchomości wymieniliście wszystkie zamki i czy osoby trzecie nie posiadały do nich dostępu? Dlatego zaleca się wymianę zamków w Waszym domu już na samym początku.

Wiemy z doświadczenia, że osoby, które wynajmują mieszkanie od agencji nieruchomości lub prywatnych landlordów muszą przekazać im dodatkowy klucz, po to, aby w razie nagłej potrzeby mogły mieć dostęp do nieruchomości. W każdej umowie ubezpieczenia mieszkania, taki podpunkt wyklucza staranie się o jakiekolwiek roszczenia związane z kradzieżą zawartości mieszkania. Warto zatem w takiej sytuacji również wymienić zamki, ponieważ nie będziemy mogli się starać o odszkodowanie.

Składka ubezpieczeniowa zaczyna się już od 11 funtów w zależności od rodzaju zabezpieczenia jakie chcemy posiadać. Dobre ubezpieczenie z dodatkowymi opcjami, o których mowa była w poprzednim artykule wynosi ok. 18-22 funtów miesięcznie. Oczywiście na wysokość składki ma wpływ wiele czynników, które wyceniane są indywidualnie w zależności od potrzeb.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem swojego domu lub jego zawartości, koniecznie zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację i wycenę ubezpieczenia.

Jesteśmy działającym na rynku angielskim brokerem z wieloletnim doświadczeniem, cieszącym się bardzo konkurencyjnymi stawkami ubezpieczeń.

 

ODDZIAŁ SOUTHAMPTON

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami w oddziałach w Southampton lub Londynie. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

PROFIT TREE – BIURO w SOUTHAMPTON

Profit Tree Ltd
Suite 44, First Floor, Royal Mail House,
Terminus Terrace,
Southampton, SO14 3FD

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Katarzyna Dudała 07756 944 650

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated firm Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, [email protected]

Dowiedz się więcej o Profit Tree Ltd 

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.