HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / Wypadek na urlopie?
Wypadek na urlopie
Wypadek na urlopie

Wypadek na urlopie?

Wypadek na urlopie?

Jeżeli Twoje wakacje zostały zrujnowane przez doznanie szkody lub chorobę to nasi prawnicy Daniel Carr, Robert Johnson, Victoria Roberts lub Taz Singh – specjaliści od szkód cielesnych w Malcolm C Foy & Co w Doncaster oraz Rotherham – mogą Ci pomóc zidentyfikować kto jest winny oraz w jaki sposób możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Istnieje wiele sytuacji, w których możesz doznać szkód cielesnych podczas przebywania na urlopie. Potknięcia, poślizgi lub upadki to powszechne niebezpieczeństwa, ale jeżeli doznasz szkody przez źle utrzymane zakwaterowanie, obiekty lub tereny to bardzo ważne jest to, aby znaleźć winowajcę. Niebezpieczne obiekty w połączeniu z brakiem odpowiedniego oznakowania mogą prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Niski poziom higieny oraz jedzenie, które nie zostało przygotowane w odpowiedni sposób w hotelach, barach czy też restauracjach mogą spowodować zatrucie pokarmowe i zrujnować Twój cały urlop.

Jeżeli zdecydujesz się na roszczenie o odszkodowanie za doznaną szkodę to Twoje roszczenie może być złożone z kilku różnych elementów typu ból, cierpienie, koszt opieki medycznej, strata zarobków czy też uraz psychiczny, w celu pokazania utraty przyjemności z wakacji.

Szukanie sprawcy

Jeżeli zarezerwowałeś wakacje z właścicielem zakwaterowania, oznacza to że masz z nim prawnie wiążący kontrakt i ma on obowiązek opieki w stosunku do Ciebie.

Jeśli zarezerwowałeś urlop przez biuro podróży, które zoorganizowało zakwaterowanie dla Ciebie, to w tym przypadku masz kontrakt z biurem, które jest odpowiedzialne za upewnienie się że kwatera zapewnia odpwiedni poziom bezpieczeństwa.

Jeżeli zdecydowałeś się na wakacje za granicą w formie pakietu to Regulacja Pakietów Wycieczkowych 1992 sprawi, że organizator wycieczki będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty urlopu włącznie z zakwarterowaniem, zapewnionym jedzeniem oraz obiektami. Te przepisy pozwalają na wniesienie roszczenia przeciwko organizatorowi wycieczki w Wielkiej Brytanii.

Jeżeli doznasz szkody przez prace budowlane wykonywane na obszarze kwatery to możesz domagać się roszczenia od właściciela oraz od konstruktora.

W większości przypadków właściciele nie mogą wyprzeć się odpowiedzialności za szkodę lub uraz nawet jeżeli teren jest oznakowany.

Czego możesz się spodziewać od Twojej kwatery Wypadek na urlopie

Nieważne czy zatrzymujesz się w hotelu, noclegu ze śniadaniem, żywisz się we własnym zakresie czy tez biwakujesz – poziom bezpieczeństwa powinien wszędzie być taki sam.

Właściciel terenu, w co wlicza się grunt oraz budynki, musi mieć rozsądne środki bezpieczeństwa w celu upewnienia się, że goście są bezpieczni podczas wizyty. Właściciel jest odpowiedzialny nie tylko za ruchome obiekty takie jak dmuchane zamki lub wystawy, ale również za budynki.

Niektóre obiekty takie jak baseny, niosą za sobą większe niebezpieczeństwo i właściciel powinien upewnić się, że jakiekolwiek ryzyko jest zmniejszone do minimum. Odpowiednie znaki powinny zostać wystawione w celu informacji na temat głębokości basenu na każdym końcu. Właściciel ma również za zadanie upenienie się, że płytki na około basenu oraz trampoliny nie są zbyt śliskie. Woda powinna być potraktowana w specjalny sposób w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniajacych się infekcji. We Francji, baseny na zewnątrz muszą być ogrodzone, muszą mieć system alarmowy oraz muszą być przykryte kiedy nie są używane.

Tereny biwakowe mogą być niebezpieczne, ponieważ dzieci oraz zwierzęta mogą swobodnie wędrować.Właściciele psów mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za czyny swoich czworonogów jeżeli Ty lub Twoje dziecko zostaniecie przez nie zaatakowani. Toalety, prysznice, place zabaw oraz obiekty rekreacyjne zapewnione dla użytkowników terenu biwakowego powinny mieć wysoki standard bezpieczeństwa.

Jeżeli zdecydowałeś się na tak zwane ‘’luksusowe biwakowanie’’, jesteś uprawniony do tego, aby Twój namiot, tipi czy też jurta zostały poprawnie ustawione oraz zapewniony sprzęt taki jak grille, latarnie oraz piece opalane drewnem były przetestowane.

Takie same standardy tyczą się również noclegów z wyżywieniem we własnym zakresie. Sprzęt i wyposażenie, włącznie ze wszystkimi obiektami elektronicznymi powinny mieć wysoki standard bezpieczeństwa oraz tereny powinny być utrzymane w odpowiedni sposób.

Praktyczne wskazówki

  • Zgłoś szkodę, wypadek lub chorobę do właściciela noclegu w czasie wypadku lub jak najbszybciej po wypadku jak tylko to możliwe
  • Zanotuj incydent w książce raportowej danego noclegu
  • Zanotuj imiona oraz dane kontaktowe jakichkolwiek świadków
  • Zrób zdjęcia w miejscu wypadku
  • Zatrzymaj paragony wszystkich wydatków jakie poniosłeś w wyniku wypadku
  • Zanotuj jakie leczenie otrzymałeś, włącznie z pobytem w szpitalu oraz wizytami do lekarza ogólnego
  • Zanotuj recepty oraz koszty

 

Limity czasowe oraz procedury – Wypadek na urlopie

Zasięgnięcie porady prawnej we wczesnej fazie jest niezbędne, ponieważ ścisłe limity czasowe tyczą się wszystkich roszczeń o odszkodowanie za szkody cielesne. Jeżeli Twój wypadek miał miejsce za granicą to zebranie dowodów z persepktywy czasu może spowodować dodatkowe opóźnienie.

Wszystkie odszkodowania za wypadki, które miały miejsce od lipca 2013 muszą zostać zgłoszone na stronie internetowej. Ważne jest to, aby zasięgnąć porady prawnej w czasie tego procesu, ponieważ źle wypełniony wniosek może zmniejszyć Twoje szanse na otrzymanie odszkodowania.

Jeżeli zarezerwowałeś swoje wakacje przez agencję podróży to możesz również zarejestrować swoje roszczenie z Association of British Travel Agents (ABTA). Ta organizacja może Tobie pomóc przez wyznaczenie Tobie rozjemcy, który zajmie się rozstrzygnięciem roszczenia za drobne choroby lub szkody cielesne, ale limit odszkodowania w tym przypadku to £1,500 za osobę. Wymóg jest taki, że musisz zgłosić roszczenie w ciągu 18 miesięcy od daty powrotu z wakacji.

Twój prawnik może zasugerować użycie specjalnej mediacji w przypadku poważniejszych odszkodowań za choroby czy też szkody cielesne. Mediacja może okazać się szybszą oraz tańszą drogą do otrzymania odszkodowania niż pójście prosto do sądu.

Porozmawiaj z jednym z naszych prawników od szkód cielesnych jeżeli doznałeś szkody lub choroby podczas urlopu. Możemy pomóc Ci otrzymać należne się Tobie odszkodowanie.

Skontaktuj się z nami na 01302 340 005 w Doncaster lub 01709 836 866 w Rotherham lub poprzez email na jeden z poniższych adresów:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Odwiedź naszą stronę Facebook w celu otrzymania najświeższych wiadomości oraz aktualizacji prawnych.

https://www.facebook.com/MalcolmCFoyandCoPL/

 

Artykuł zawiera treść, której celem jest ogólna świadomość. Nie jest to prawna lub profesjonalna porada. Prawo mogło zmienić się od czasu publikacji tego artykułu. Czytelnicy nie powinni działać na bazie zawartych informacji i powinni zasięgnąć właściwej profesjonalnej porady na temat własnych, indywidualnych okoliczności.  29.06.15

 

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.