HOME / Wiadomości / UK / Po wyborach funt traci na wartości!


Po wyborach funt traci na wartości!
Po wyborach funt traci na wartości!

Po wyborach funt traci na wartości!

Po wyborach funt traci na wartości!

Mimo, że Konserwatyści wygrali brytyjskie wybory parlamentarne to jednak nei zdobyli większości. Na tę wiadomość od razu zareagowały rynki. Zaczęła się wyprzedaż funta.

Perspektywa tzw. zawieszonego parlamentu, czyli niestabilnego układu sił w Izbie Gmin stała się powodem wyprzedaży funta.

O ile w czwartek po południu płacono za 1 funta 1,29 dolarów, to w piątek rano kurs zniżkował do 1,25 dolarów. Funt jest najsłabszy do amerykańskiej waluty od ponad miesiąca. Analitycy wskazują, że deprecjacja brytyjskiej waluty może pójść jeszcze dalej. – Kurs GBP/USD może dojść do 1,21. Wcześniej jednak kluczowym poziomem oporu będzie 1,2515 – twierdzi Peter Chia, strateg z UOB Group.

Wynik wyborów to z punktu widzenia strategii negocjacyjnej totalna klęska. May zapragnęła umocnić swoją przewagę w parlamencie i ogłosiła przedterminowe wybory. Przegrała. Teraz może okazać się, że może być najkrócej urzędującym premierem od 1922 roku. Zamiast okazać się nową Margaret Thatcher, doprowadziła swój kraj do stanu totalnego politycznego chaosu. Torysi wygrali, ale stracili większość. Partia Pracy przegrała, ale poprawiła wynik (z 232 do 266). Wzmocnił się system dwupartyjny w UK. Ale nie ma się z czego cieszyć, bo żadna z nich nie jest w stanie stworzyć koalicji z pozostałymi małymi partiami. Mniejszościowy rząd to odwrotność tego, czego chciała May, czyli zamiast silniejszego mandatu znacznie słabszy w negocjacjach z UE. Czyli całkowity polityczny bezsens.

www.informacje24.co.uk
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach.

Wydawać by się mogło, że ostatnim miejscem gdzie możemy wybrać się na ryby jest szkoła. Okazuje się jednak ze dzięki autorskiemu projektowi „Building Bridges”, prowadzonemu od kilku lat przez Radosława Papiewskiego, uczniowie z kilkunastu polskich szkół w UK będą miały szanse dowiedzieć się i zasmakować wędkarstwa bez opuszczania budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 12 =