HOME / Wiadomości / Wiadomości Świat / „Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem”


Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem
Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem

„Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem”

„Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem”

– Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem na świecie. Nie w sensie politycznym, ale w sensie prania brudnych pieniędzy – powiedział włoski dziennikarz Roberto Saviano.

Saviano jest włoskim dziennikarzem, zajmującym się głównie tematyką organizacji przestępczych, a także autorem książek o mafii. W ostatnim wywiadzie dla Euronews powiedział, że pieniądze do Wielkiej Brytanii spływają z rajów podatkowych takich Gibraltar, wyspa Jersey i Malta, a także z morskich portów. Dodał też, że Londyn odebrał Panamie miano światowej stolicy prania brudnych pieniędzy. Saviano uważa, że pozarządowa organizacja Transparency International, walcząca z korupcją, ma niepodważalne dowody, by to udowodnić. Zdaniem dziennikarza kurupcja na Wyspach jest niezauważalna dla przeciętnego obywatela, ponieważ nie można jej dostrzec w urzędach etc.

–Wielka Brytania jest najbardziej skorumpowanym krajem na świecie. Nie w sensie politycznym, ale w sensie prania brudnych pieniędzy. Brytyjczycy nie uważają się za skorumpowanych, ponieważ wiedzą, że raczej nie mogą przekupić policjanta i nie widzą też widocznej korupcji politycznej, ale brak kontroli w systemie finansowym kraju oznacza, że jest on całkowicie skorumpowany – powiedział Roberto Saviano.

Zdaniem włoskiego dziennikarza Brexit był podsycany marzeniem, aby uczynić z Wielkiej Brytanii całkowicie samodzielną wyspę. Jest też całkowicie przekonany, że brytyjskie władze świadomie przymykają oko na działalność mafijną, która generuje olbrzymie pieniądze do tzw. szarej strefy.

źródło: www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Kalendarz Emigranta to historia trwająca już czwarty rok. Czy Ty masz już swój

Kalendarz Emigranta to historia trwająca już czwarty rok. Czy Ty masz już swój?

Już 1 grudnia ukaże się kolejna edycja pierwszego na rynku kalendarza stworzonego z myślą o Polakach mieszkających w Wielkiej Brytanii. Kalendarz Emigranta – bo o nim mowa - będzie można zakupić online na platformie eBay do końca stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =