HOME / Wiadomości / Wiadomości Świat / Wielka Brytania już nie jest 5. na świecie

Wielka Brytania już nie jest 5. na świecie

Wielka Brytania już nie jest 5. na świecie


Wielka Brytania już nie jest 5. na świecie

Zjednoczone Królestwo straciło pozycję 5. gospodarki na świecie na rzecz Francji. Obecna sytuacja kraju jest skutkiem niższej wartości funta – informuje „Independent”.

Wyspy zajmowały 5. pozycję wśród najbogatszych gospodarek świata od 2014 roku.  W 2015 roku PKB Wielkiej Brytanii wyniosło 1 bln 864 mld funtów po przeliczeniu na euro to obecnie około 2 bln 172 mld. Tymczasem PKB Francji to 2 bln 182 mld euro.

Funt szterling odnotował wczoraj kolejny spadek. Wartość funta obniżyła się w stosunku do dolara o 1,3 proc. i wyniosła 1,3112 dolara, czyli najniżej od września 1985 roku.

W stosunku do euro wartość funta obniżyła się do poziomu najniższego od października 2013 roku i wyniosła 1,1484 euro.

Media informują, że inwestorzy pozbywają się brytyjskich aktywów, które uważają za ryzykowne, w związku z obawami o następstwa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

(ml)

zrodlo-Goniec_logo
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Happysad po raz trzeci w Southampton

Happysad po raz trzeci w Southampton!

My do Was chętnie wracamy, bo nas chętnie zapraszacie. Dzięki agencji Polmus będziemy mieli okazję spotkać się raz jeszcze. Nas to niezmiernie cieszy, bo po pierwsze: The 1865 jest bardzo dobrym klubem, niby dużym, ale jednak z kameralnym klimatem, z sensownymi rozwiązaniami logistycznymi i dobrą akustyką; po drugie: lubimy klimat tego miasta, port, ruiny historycznych budowli, niską zabudowę, no i po trzecie: lubimy grać koncerty przełamujące polski schemat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.