HOME / INNE / Czy warto korzystać z kamer?

Czy warto korzystać z kamer?

Czy warto korzystać z kamer?


Czy warto korzystać z kamer?

Kiedyś kamery były drogie, duże i nieporęczne. Dlatego grono osób mogących pozwolić sobie na nagrywanie swoich wyczynów za kierowcą było niewielkie. Obecnie na kamerę samochodową może pozwolić sobie niemal każdy. Zastanówmy się czy warto ją kupić.

Wideorejestratory montowane w cywilnych samochodach są coraz powszechniejsze. Wzrost ich popularności doskonale obrazuje ilość filmów publikowanych chociażby na YouTube, przedstawiających nagrania właśnie zza przedniej szyby auta. W ten sposób zarejestrowano upadek meteorytu w Czelabińsku czy chociażby wypadek prezydenta Andrzeja Dudy na autostradzie A4.

Czemu warto kupić kamerę?

Temu, że kierowcy decydują się kupować kamery do aut nie ma co się dziwić, bo niestety ludzi o złych intencjach lub tych, dla których przepisy ruchu drogowego nic nie znaczą, nie brakuje. Często kamera samochodowa jest jedynym dowodem na potwierdzenie winy drugiej strony podczas zdarzenia drogowego. Innym przykładem sytuacji, w której kamera drogowa może uratować nasz portfel to próba wymuszenia odszkodowania.

Wady

Według mnie największą wadą jest konieczność zapewnienia mu źródła zasilania. Kabel USB zwisający od górnej części przedniej szyby to nie jest najprzyjemniejszy widok, ale konieczny, bo akumulatory w małych kamerach samochodowych mają ograniczoną pojemność, niewystarczającą podczas dłuższych podróży. Drobnym minusem jest konieczność pamiętania, by taką kamerę zabrać ze sobą, parkując samochód lub przynajmniej schować, by nie kusić złodzieja.

Podsumowując

Finalnie uważam, że z kamer warto korzystać. Zwłaszcza gdy ktoś dużo jeździ. Aż dziw mnie bierze, że producenci samochodów, którzy oferują klientom dziesiątki elektronicznych dodatków w swoich modelach, nie zdecydowali się zaproponować również fabrycznych wideorejestratorów.

Michał Strzyżewski

Autoblog 24
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Polityka Prywatności & Pliki Cookies

Polityka Prywatności & Pliki Cookies

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych i personalizację treści marketingowych. Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki nim możemy finansować rozwój naszych usług. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.