HOME / INNE / Czy warto korzystać z kamer?

Czy warto korzystać z kamer?

Czy warto korzystać z kamer?


Czy warto korzystać z kamer?

Kiedyś kamery były drogie, duże i nieporęczne. Dlatego grono osób mogących pozwolić sobie na nagrywanie swoich wyczynów za kierowcą było niewielkie. Obecnie na kamerę samochodową może pozwolić sobie niemal każdy. Zastanówmy się czy warto ją kupić.

Wideorejestratory montowane w cywilnych samochodach są coraz powszechniejsze. Wzrost ich popularności doskonale obrazuje ilość filmów publikowanych chociażby na YouTube, przedstawiających nagrania właśnie zza przedniej szyby auta. W ten sposób zarejestrowano upadek meteorytu w Czelabińsku czy chociażby wypadek prezydenta Andrzeja Dudy na autostradzie A4.

Czemu warto kupić kamerę?

Temu, że kierowcy decydują się kupować kamery do aut nie ma co się dziwić, bo niestety ludzi o złych intencjach lub tych, dla których przepisy ruchu drogowego nic nie znaczą, nie brakuje. Często kamera samochodowa jest jedynym dowodem na potwierdzenie winy drugiej strony podczas zdarzenia drogowego. Innym przykładem sytuacji, w której kamera drogowa może uratować nasz portfel to próba wymuszenia odszkodowania.

Wady

Według mnie największą wadą jest konieczność zapewnienia mu źródła zasilania. Kabel USB zwisający od górnej części przedniej szyby to nie jest najprzyjemniejszy widok, ale konieczny, bo akumulatory w małych kamerach samochodowych mają ograniczoną pojemność, niewystarczającą podczas dłuższych podróży. Drobnym minusem jest konieczność pamiętania, by taką kamerę zabrać ze sobą, parkując samochód lub przynajmniej schować, by nie kusić złodzieja.

Podsumowując

Finalnie uważam, że z kamer warto korzystać. Zwłaszcza gdy ktoś dużo jeździ. Aż dziw mnie bierze, że producenci samochodów, którzy oferują klientom dziesiątki elektronicznych dodatków w swoich modelach, nie zdecydowali się zaproponować również fabrycznych wideorejestratorów.

Michał Strzyżewski

Autoblog 24
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Kobiety Mafii 2 w kinach w Southampton 2019

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.