HOME / ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Jak domagać się odszkodowania za uraz głowy w UK?

Jak domagać się odszkodowania za uraz głowy w UK?

Uraz głowy w UK, jak domagać się odszkodowania

Uraz głowy w UK, jak domagać się odszkodowania?

Urazy głowy mogą przytrafić się gdziekolwiek jesteśmy; w pracy,w domu czy też w czasie uprawiania sportu. Najczęściej jednak uraz głowy może nastąpić podczas wypadku drogowego. Jakikolwiek uraz głowy, nieważne czy jest to lekkie stuknięcie czy też drastyczne uderzenie, może mieć poważne konsekwencje, które niosą za sobą kompleksową opiekę. Jeżeli osoba trzecia jest winna za Twój uraz głowy to możesz starać się o odszkodowanie.

Prawnicy Szkody Cielesnej w Malcolm C Foy & Co tłumaczą co trzeba rozważyć kiedy chcemy domagać się odszkodowania za uraz głowy.

Pomoc medyczna – uraz głowy w UK

Kiedy dochodzi do urazu głowy nie zawsze możemy od razu zauważyć jak bardzo jest on dotkliwy i jakie długotrwałe efekty niesie za sobą. Objawy nie zawsze pojawiają się natychmiastowo co może sugerować, że wypadek nie jest ich powodem, w szczególności kiedy sprawa dotyczy dzieci. Nawet jeżeli jest to lekkie stuknięcie i nie niesie ono za sobą żadnych objawów to ważne jest to, aby od razu zasięgnąć porady medycznej.

Jakiekolwiek uderzenie, nawet podczas noszenia ochronnego nakrycia głowy, może spowodować wewnętrzne uszkodzenie mózgu, które może później prowadzić do problemów z poruszaniem się, pamięcią, koncentracją oraz zdolnością do pracy. Możesz doświadczyć zmian w swoim zachowaniu na przykład zwiększony niepokój czy też depresja. Uraz głowy może mieć wpływ nawet na Twój wzrok, węch, smak czy też mowę.

Twój lekarz skieruję Cię do wielu specjalistów medycznych takich jak neurologów, logopedów, fizjoterapeutów oraz psychologów klinicznych, którzy będą w stanie zbadać Twój stan medyczny oraz wyznaczyć sposoby kuracji. Możesz potrzebować operacji, rehabilitacji lub pomocy psychologa.

Pomoc prawna – uraz głowy w UK

Jeżeli doświadczyłeś urazu głowy, nieważne jak lekkiego czy poważnego, bardzo ważne jest zasięgnięcie porady prawnej jak najszybciej jak to tylko możliwe. W celu otrzymania odszkodowania, Twoje roszczenie musi rozpocząć się w okresie trzech lat od daty wypadku. Suma odszkodowania za uraz zależy od powagi uszkodzenia, wpływu na życie codzienne oraz długotrwałych skutków.

Głównym problemem może być ustalenie kto jest winny za uraz głowy i często zależy to od tego gdzie zdarzenie miało miejsce. Ofiary mogą mieć trudności z przypomnieniem sobie okoliczności wypadku, tym bardziej kiedy uraz głowy miał wpływ na pamięć. Dochodzenie wypadku będzie musiało zostać przeprowadzone, a my pomożemy Ci skontaktować się ze świadkami oraz ze zgromadzeniem dowodów ze sceny wypadku takich jak zdjęcia lub materiał filmowy CCTV.

Przygotowanie raportu medycznego pozwoli uzgodnić wysokość odszkodowania jakie się Tobie należy za szkodę. Raport medyczny opisuje w jaki sposób doznałeś szkody, rodzaj urazu głowy, objawy fizyczne spowodowane urazem oraz czas kuracji. To jakiego leczenia wymagasz również zostanie ocenione oraz to czy potrzebujesz pomocy w domu lub z powrotem do pracy.

Jeżeli ofiarą jest dziecko lub student to opcje edukacji oraz zatrudnienia będą również wzięte pod uwagę, w szczególności kiedy funkcje mózgu lub wzork zostały uszkodzone.

W przypadku kiedy uraz głowy jest poważny będzie trzeba wykonać głębsze dochodzenie. Na przykład, jeżeli Twój kask miał wadę produkcyjną lub jeżeli zostałeś przeniesiony z miejsca wypadku co mogło spowodować więcej szkód.

Odszkodowanie – uraz głowy w UK

Jeżeli osoba odpowiedzialna za spowodowanie wypadku przyznaje się do winny od samego początku to możesz już zacząć negocjacje na temat wysokości odszkodowania, które powinieneś otrzymać. Alternatywnie, możesz otrzymać ofertę na temat wysokości odszkodowania w celu sfinalizowania roszczenia kiedy nie ma osoby, która ponosi odpowiedzialność. W tej sytuacji, powinieneś zasięgnąć porady prawnej, aby upewnić się, że oferta jest sprawiedliwa.

Możesz również wnieść roszczenie za stratę zarobków, opiekę, wydatki medyczne oraz sprzęt wraz z przyszłymi wydatkami. Jeżeli Twoje roszczenie nie zostanie rozwiązane przez dłuższy czas, a odpowiedzialność za wypadek została wskazana to możesz ubiegać się o zapłatę Twojego odszkodowania w celu pokrycia dodatkowych kosztów. W niektórych przypadkach, odszkodowanie może nawet zostać renegocjowane poprzez wzięcie sprawy do sądu jeżeli Twój stan pogorszy się lub jeżeli będziesz wymagał zmian w sprawie opieki.

Po poradę na temat domagania się odszkodowań za urazy głowy skontaktuj się z Malcolm C Foy, biura w Doncaster lub Rotherham.

Malcolm C Foy & Co
Biuro w Doncaster
51 Hallgate, Doncaster DN1 3PB
01302 340005
Biuro w Rotherham
2 Upper Millgate, Rotherham, S60 1PF
01709 836866

Artykuł zawiera treść, której celem jest ogólna świadomość. Nie jest to prawna lub profesjonalna porada. Prawo mogło zmienić się od czasu publikacji tego artykułu. Czytelnicy nie powinni działać na bazie zawartych informacji i powinni zasięgnąć właściwej profesjonalnej porady na temat własnych, indywidualnych okoliczności.  

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.