HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / UNIVERSAL CREDIT – KOLEJNY ETAP WPROWADZANIA

UNIVERSAL CREDIT – KOLEJNY ETAP WPROWADZANIA

UNIVERSAL CREDIT


UNIVERSAL CREDIT – KOLEJNY ETAP WPROWADZANIA

Od wiosny 2015 r. rodziny mieszkające w północno-zachodniej Anglii, będą otrzymywać  nowe świadczenie socjalne, zastępujące szereg pojedynczych zasiłków. To kolejny etap wprowadzenia rządowej reformy systemu socjalnego, która zakłada, że w 2017 roku kredyt uniwersalny będzie obowiązywał powszechnie.

Do tej pory zasiłek uniwersalny w ramach akcji pilotażowej dostępny był tylko dla singli i bezdzietnych par. Wiosną przyszłego roku kredyt uniwersalny będzie dostępny dla rodziców. Na początek świadczenie będzie można uzyskać w jednej trzeciej urzędów pracy w północno-zachodniej Anglii.

UNIVERSAL CREDIT

Jeden zamiast sześciu!

Przypomnijmy, że kredyt uniwersalny (Universal Credit) zastępuje sześć zasiłków przeznaczonych dla osób w wieku produkcyjnym, których wysokość oparta była na dochodach i statusie zatrudnienia (jobseeker’s allowance, employment and support allowance, income suport, working tax credit, child tax credit, housing benefit).

Główny orędownik nowego świadczenia socjalnego, minister Iain Duncan Smith przypomina, że reforma ma za zadanie przywrócić sprawiedliwość, zachęcić ludzi do podejmowania pracy i ograniczenie skali nadużyć polegających na wyłudzaniu zasiłków.

Zgodnie ze wprowadzonymi zmianami, już wkrótce rodzice w północno-zachodniej Anglii będą mogli w ramach kredytu uniwersalnego (Universal Credit)  uzyskać do 70 proc. udokumentowanych wydatków na opiekę nad dziećmi. Miesięczny limit na jedno dziecko wynosi 532 funty, na dwoje lub więcej dzieci 912 funtów.

UNIVERSAL CREDIT

Nowy kredyt uniwersalny obecny jest już w 80 urzędach pracy w Anglii, Walii i Szkocji. Do końca grudnia liczba tych placówek zwiększy się do 100.

„Kredyt uniwersalny (Universal Credit)  przenosi nasz system socjalny w XXI wiek, jednocześnie przywracając sprawiedliwość i sprawiając, że bardziej opłaca się pracować niż siedzieć w domu na zasiłkach. Rozpoczynamy kolejny etap reformy, tym razem z nowego świadczenia będą mogli korzystać rodzice, którym zaoferujemy dodatkowe wsparcie w postaci dofinansowania opieki na dziećmi” – mówi minister Iain Duncan Smith.

 

Małgorzata Słupska

http://www.mojawyspa.co.uk/

 

 

 

 
więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Polska Muzyka w Southampton

Polska Muzyka w Southampton

Z wielkim zaangażowaniem pracujemy zarówno przy eventach dla dużej publiczności, jak i przy wydarzeniach w niewielkich pubach z którymi współpracujemy. To wszystko dzięki niekończącej się kreatywności, inspiracji i wyborem pomysłów. Mamy przekonanie, że każdy z występów będzie dla Państwa wyjątkowym wydarzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.