HOME / Wiadomości / UK / UK: Zakaz alkoholu na lotniskach?

UK: Zakaz alkoholu na lotniskach?

UK Zakaz alkoholu na lotniskach


UK: Zakaz alkoholu na lotniskach?

Sprzedaż alkoholu pasażerom czekającym na loty w godzinach porannych powinna być zakazana – uważają rządowi urzędnicy.

Rozmowy dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu na lotniskach we wczesnych godzinach porannych pojawiły się po tym, gdy na lotniskach doszło do kliku incydentów z udziałem pijanych. Zdaniem Izby Lordów, bary i puby w poczekalniach w na lotniskach nie powinny być dłużej zwolnione z ustawy licencyjnej, która kontroluje sprzedaż alkoholu. Izba zobowiązała rząd do wprowadzenia poprawek do końca roku – informuje Evening Standard.

Badania przeprowadzone przez firmę Alcohol Concern wykazały, że prawie jedna piąta pasażerów rozpoczyna swoje wakacje od wypicia drinka na lotnisku. Brytyjska linia Jet2 podała, że tylko latem ubiegłego roku na lotniskach doszło do 536 aktów wandalizmu, z czego połowa była spowodowana alkoholem.

– Incydenty na lotniskach i w samolotach są notoryczne. Zdarza się, że w ich wyniku samolot musi zostać zawrócony. Takie sytuacje są konsekwencją spożycia alkoholu przed lotem – mówi przedstawiciel komisji zajmującej się tą sprawą.

– Współpracujemy z policją i władzami portu lotniczego w celu rozwiązania wszelkich problemów na lotniskach. Chętnie dokonamy przeglądu tych ustaleń i poszerzymy je w razie potrzeby, ale obecne kary dla pasażerów, którzy powodują zakłócenia lotów są odpowiednie – powiedział Brigid Simmonds, prezes British Beer and Pub Association.

(aT)

źródło: www.goniec.com

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.