HOME / Wiadomości / UK / UK: Od września wyższe ceny za prąd

UK: Od września wyższe ceny za prąd

UK Od września wyższe ceny za prąd


UK: Od września wyższe ceny za prąd.

British Gas, największy dostawca gazu i energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii zapowiedział, że od 15 września rachunki za prąd wzrosną o 12,5 proc. Podwyżki dotkną około 31 milionów rodzin.

Spółka Centrica, do której należy British Gas uspokaja, że ceny gazu pozostaną niezmienione, jednak nie zmienia to faktu, że rocznie gospodarstwa domowe, które korzystają z usług spółki zapłacą rocznie średnio o £76 więcej niż dotychczas.

Centrica tłumaczy, że podwyżki są wynikiem wzrostu cen dystrybucji oraz odpowiedzią na politykę brytyjskiego rządu. Grupa argumentuje też, że wprowadza nowe taryfy o sześć miesięcy później niż konkurencja. Rząd już zareagował na te zmiany ogłaszając, że podejmie odpowiednie działania w celu zabezpieczenia interesów brytyjskich rodzin.

Zyski British Gas spadły o 26 proc., to eksperci tłumaczą wyższymi temperaturami w zimie. W sumie w ciągu ostatniego półrocza Centrica zantowała spadek przychodów o 4 proc.

(at)

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Skrzynki pocztowe w Southampton

Skrzynki Pocztowe w Southampton

Jeśli chcesz coś znaleźć w Southampton to jest odpowiednie miejsce. Wyszukaj skrzynkę pocztową lub szkołę w rejonie, który Cię interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 3 =