HOME / Wiadomości / UK / UK: Od września wyższe ceny za prąd

UK: Od września wyższe ceny za prąd

UK Od września wyższe ceny za prąd


UK: Od września wyższe ceny za prąd.

British Gas, największy dostawca gazu i energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii zapowiedział, że od 15 września rachunki za prąd wzrosną o 12,5 proc. Podwyżki dotkną około 31 milionów rodzin.

Spółka Centrica, do której należy British Gas uspokaja, że ceny gazu pozostaną niezmienione, jednak nie zmienia to faktu, że rocznie gospodarstwa domowe, które korzystają z usług spółki zapłacą rocznie średnio o £76 więcej niż dotychczas.

Centrica tłumaczy, że podwyżki są wynikiem wzrostu cen dystrybucji oraz odpowiedzią na politykę brytyjskiego rządu. Grupa argumentuje też, że wprowadza nowe taryfy o sześć miesięcy później niż konkurencja. Rząd już zareagował na te zmiany ogłaszając, że podejmie odpowiednie działania w celu zabezpieczenia interesów brytyjskich rodzin.

Zyski British Gas spadły o 26 proc., to eksperci tłumaczą wyższymi temperaturami w zimie. W sumie w ciągu ostatniego półrocza Centrica zantowała spadek przychodów o 4 proc.

(at)

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach.

Wydawać by się mogło, że ostatnim miejscem gdzie możemy wybrać się na ryby jest szkoła. Okazuje się jednak ze dzięki autorskiemu projektowi „Building Bridges”, prowadzonemu od kilku lat przez Radosława Papiewskiego, uczniowie z kilkunastu polskich szkół w UK będą miały szanse dowiedzieć się i zasmakować wędkarstwa bez opuszczania budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × four =