HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii na różne sposoby.

Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii na różne sposoby.

ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii


Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii na różne sposoby.

Decyzje związane z przyszłymi ustaleniami z dziećmi, domem, płatnościami czy też nawet wspólnym biznesem mogą spowodować wielką dozę niepokoju po zdecydowaniu się na rozwód.

Jeżeli nie możecie sami dojść do porozumienia to dobrym wyjściem mogą być alternatywne sposoby zanim zwrócicie się o pomoc do sądu.
Angela Taylor oraz Catherine Freeman, adwokatki rodzinne z Malcolm C Foy & Co pracujące w Rotherham oraz Doncaster tłumaczą w tym artykule jak wynegocjować najlepszą ugodę rozwodową, ponieważ istnieje wiele opcji poza tradycyjną salą sądową.

Mediacja – Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii

Mediacja to sposób, w którym pary biorące rozwód znajdują wiele korzyści. Niezależny pośrednik spotka się z Tobą i Twoim wspołmałżonkiem/współmałżonką i razem będziecie dochodzić do wspólnego porozumienia i rozwiązywania sporów. Pośrednikami często są wykwalifikowani prawnicy.

Jedna z korzyści mediacji jest taka, że możecie wybrać kto będzie pośrednikiem oraz co chcecie przedyskutować. Na przykład, jeżeli uzgodniliście finanse, ale potrzebujecie pomocy w uzgodnieniu widzeń z dziećmi to możecie po prostu powiadomić pośrednika, które tematy chcecie przedyskutować.

Na początku, Twój pośrednik poprosi Cię o spotkanie indywidualne, aby przedyskutować Twoją sprawę. Następnie, odbędzie się seria spotkań wspólnych w celu rozwiązania sporu. Dobrze jest zasięgnąć niezależnej porady prawnej podczas mediacji, zwłaszcza kiedy próbujecie rozwiązać spory finansowe. Jak już dojdziecie do porozumienia, Twój prawnik zajmie się przygotowaniem nakazu, który następnie zostanie zatwierdzony przez sąd. Przed przyznaniem nakazu, sąd upewni się, że umowa jest sprawiedliwa dla obydwóch stron.

W odniesieniu do ram czasowych, sesje mediacji zostaną zarezerwowane wtedy kiedy Tobie pasuje i dlatego proces ten może posuwać się w tempie, który jest wygodny dla Was obojga.

Bezpłatna Pomoc Prawna jest w dalszym ciągu dostępna jeżeli kwalifikujesz się finansowo.

Kolaboracja – Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii

Koncept kolaboracji rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych i jest to kolejne podejście, które pozwala ominąć sąd. Kolaboracja polega na tym, że prawnicy oraz klienci spotykają się w formie czteroosobowego spotkania, na którym wszystkie kwestie mogą zostać wzniesione jako część ustalonego programu w celu wspólnego poszukiwania rozwiązań sporów. Prawnicy oraz klienci muszą podpisać zgodę, która oznacza, że jeżeli para biorąca rozwód nie jest w stanie dojść do porozumienia i musi zwrócić się do sądu to ci sami prawnicy nie mogą ich reprezentować, co zachęca wszystkich do rozwiązania problemów razem.

Podczas rozpoczynania procesu rozwodowego bardzo łatwo jest skupiać się na własnej liście życzeń oraz na ostatecznym rezultacie, który chcesz osiągnąć. Jedna z metod użyta podczas kolaboracji pozwala na wybranie właściwej opcji w celu rozwiązania nieporozumień w najbardziej pozywytny sposób, aby zakończyć małżeństwo w polubowny sposób.

Sąd Rozjemczy – Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii

Kolejna opcja, którą warto rozważyć to sąd rozjemczy. Rozjemstwo można porównać do spotkania w prywatnym sądzie. Proces ten polega na złożeniu wniosku do rodzinnego rozjemcy w celu wykonania decyzji w Twojej sprawie. Jego decyzja jest obowiązująca. Rozjemcy są fachowymi adwokatami rodzinnymi, często są to byli sędziowie, obrońcy lub prawnicy. Zastosują oni swoją wiedzę do Twoich okoliczności i zapewnią Tobie wiążące zasady. Jeżeli chcesz, to możesz poprosić swojego rozjemcę o podjęcie decyzji na papierze zamiast spotkania się z Tobą oraz Twoim przedstawicielem prawnym.

Sąd Rozjemczy może okazać się szybszym sposobem niż składanie wniosku do sądu i jest zwłaszcza przydatny w przypadku znacznych lub skomplikowanych finansów oraz wspólnych biznesów.

Zrób To Sam – Ugoda rozwodowa w Wielkiej Brytanii

Niektóre pary chcą podejść do rozwodu z perspektywy ‘’Zrób To Sam’’ poprzez użycie narzędzi dostępnych w internecie. Spory prawa rodzinnego są rozwiązywane przez wzgląd na szczegółowe okoliczności i dlatego właśnie podejście typu ‘’jeden rozmiar pasuje na każdego’’ jest często nieodpowiednie. Twoje bezpieczeństwo finansowe jest zagrożone i dlatego porada od kompetentnego prawnika jest zazwyczaj rozsądną inwestycją.

Prawnicy rodzinni są ekspertami w rozwiązywaniu sporów wynikających z rozpadku związku i stosują polubowne podejście podczas prowadzenia Twojej sprawy.

 

Po więcej informacji na temat różnych sposobów do dojścia do ugody rozwodowej lub jakichkolwiek innych problemów z prawem rodzinnym proszę skontaktować się z Angelą Taylor lub Catherine Freeman w kancelarii Malcolm C Foy & Co w Rotherham pod numerem 01709 836866 lub w  Doncaster pod numerem 01302 340005. Alternatywnie skontaktuj się z nami przez email [email protected] lub [email protected]

Artykuł zawiera treść, której celem jest ogólna świadomość. Nie jest to prawna lub profesjonalna porada. Prawo mogło zmienić się od czasu publikacji tego artykułu. Czytelnicy nie powinni działać na bazie zawartych informacji i powinni zasięgnąć właściwej profesjonalnej porady na temat własnych, indywidualnych okoliczności  (19/06/2015)

 

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.