HOME / PORADNIKI / DOM I MIESZKANIE / Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom

Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom

Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom

Ubezpieczenie zabezpieczające kredyt na dom.

Posiadasz polisę ubezpieczeniową, która w razie ewentualnej śmierci partnera ma pokryć spłatę kredytu? Koniecznie sprawdź kilka najważniejszych informacji w swojej polisie:

 

Do jakiego wieku posiadasz polisę?

Jeśli kończy się ona przed upływem kredytu wówczas Ty, Twój partner nie jesteście w pełni chronieni. Płacisz za ochronę, która może się skończyć  zbyt wcześnie lub wtedy, kiedy będziecie jej najbardziej potrzebować.  Wówczas , żeby się ubezpieczyć będziecie musieli płacić krocie za polisę na życie ponieważ, będziecie starsi, być może schorowani, za co będzie trzeba niestety płacić wyższe składki. Bo ubezpieczenie zawsze kupuje się z wiekiem i ze zdrowiem.

W polisie typu Life Cover zabezpieczającej nasze rodziny po naszej śmierci lub ewentualnie spłatę naszego kredytu , wiek powinien być wydłużony maksymalnie, tak aby jak najbardziej  zwiększyć możliwość wypłaty ubezpieczenia po naszej śmierci.

Pamiętajmy: polisa na życie NIE JEST tym samym, co polisa WYPADKOWA (accidental policy). Największa różnica jest taka, że aby otrzymać sumę ubezpieczenia w polisie typu accidental, trzeba spełnić wiele wymogów, a przezde wszystkim ponieść śmierć w wypadku, więc wypłata takiego ubezpieczenia maleje wraz z ilością haczyków i gwiazdek w polisie wypadkowej.

W największych ubezpieczalniach na rynku angielskim, w polisie typu Life Cover ważny jest TYLKO I WYŁĄCZNIE dokument stwierdzający śmierć osoby ubezpieczonej, bez żadnych dodatkowych warunków.

kredyt na dom UK

Kredyt na dom w UK

Czy polisa, która posiadasz nie jest przypadkiem polisą na życie typu joint?

Jeśli posiadamy polisę typu Decreasing, wówczas nasza składka powinna maleć wraz z kwotą kredytu, jaką mamy do zapłacenia wraz z latami spłaty. Takie ubezpieczenie jest skonstruowane wprost dla osób, które dodatkowo chcą zabezpieczyć spłatę swojego kredytu w przypadku śmierci jednej z osób będących w związku. Jest ona zawsze polisą typu joint i w razie śmierci jednej z osób druga otrzymuje sumę ubezpieczenia i może spłacić cały kredyt. Jest to dodatkowa opcja zabezpieczająca parę czy małżeństwo przy zabezpieczeniu kredytu i zawsze warto mieć osobną jeszcze jedną polisę typu Life Cover oddzielnie na siebie i na partnera.

Dlaczego oddzielnie?

Ponieważ jeśli wybierzecie tańszą zaledwie o kilka funtów opcję JOINT , w której chronione są naraz np. 2 osoby w ubezpieczeniu na życie, wówczas po śmierci jednej z nich suma ubezpieczenia zostaje wypłacona, a polisa zostaje spełniona. I już nie chroni tej drugiej osoby.  Wówczas trzeba się ubezpieczyć od nowa – ale wtedy składka nie będzie już tak niska.

Polisa LIFE COVER zawsze powinna być wykupiona osobno na 1 konkretną osobę. To daje nam zawsze najlepsze warunki ubezpieczenia.

Jeśli nie jesteś pewny/a lub posiadasz jakiekolwiek wątpliwości, co do polisy, która posiadasz koniecznie umów się z nami na bezpłatną i niezobowiązującą wizytę. Warto wiedzieć, jaką polisę w ogóle posiadamy i przed czym nas chroni.

Za wiedzę nie trzeba płacić, od tego jesteśmy by pomóc. Przeczytaj II część artykułu TUTAJ

 

Zadzwoń już dziś.

ODDZIAŁ SOUTHAMPTON

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami w oddziałach w Southampton lub Londynie. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

PROFIT TREE – BIURO w SOUTHAMPTON

Profit Tree Ltd
Suite 44&53, First Floor, Royal Mail House,
Terminus Terrace,
Southampton, SO14 3FD

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Łukasz Hylla 07892428948

Sylwia Nowak-Hylla 07892428949

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated company Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, [email protected]

 

Dowiedz się więcej o Profit Tree Ltd 

 

więcej o southampton.pl S

Food Factory. Chętnie dzielimy się z Wami naszą pasją i wiedzą. Nie znajdziecie tu przepisów z użyciem białej mąki ani białego cukru, ale z pewnością znajdziesz dużo smaczniejszych i zdrowszych pomysłów na pyszne życie♥. Zapraszamy do czytania i komentowania naszych przepisów. Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas:-) Zatem zdrówka wszystkim i smacznego! Więcej informacji znajdziecie w dziale Food Factory

Sprawdź

Kto nie ryzykuje, ten zostaje w domu – poradnik dla zarobkowych emigrantów

Kto nie ryzykuje, ten zostaje w domu – poradnik dla zarobkowych emigrantów

Nieuczciwy pośrednik, nierzetelny pracodawca, problemy ze zdrowiem, pilna potrzeba powrotu do kraju – m.in. z takimi problemami należy się liczyć, decydując się na zarobkową emigrację. Warto wykonać kilka kroków, by wyeliminować ryzyko, a także przygotować plan działania w sytuacjach kłopotliwych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight − 3 =