HOME / PORADNIKI / UBEZPIECZENIE PUBLIC LIABILITY – dlaczego każdy biznes powinien je mieć?

UBEZPIECZENIE PUBLIC LIABILITY – dlaczego każdy biznes powinien je mieć?

UBEZPIECZENIE PUBLIC LIABILITY - dlaczego każdy biznes powinien je mieć, ubezpieczenie biznesu firmy self employeed


UBEZPIECZENIE PUBLIC LIABILITY – dlaczego każdy biznes powinien je mieć?

PROWADZISZ DZIAŁALNOŚĆ SELF EMPLOYED W UK LUB MASZ FIRMĘ LIMITED? LEPIEJ POMYŚL O WŁAŚCIWYM UBEZPIECZENIU!

Jeśli posiadasz firmę w Wielkiej Brytanii, jesteś przedstawicielem wolnego zawodu lub samozatrudnionym (self-employed), to ubezpieczenia biznesowe pozwolą Ci zabezpieczyć siebie oraz Twoją firmę przed nieoczekiwanymi kosztami, a także innymi zagrożeniami.

 

Ubezpieczenia komercyjne, o które należałoby zadbać posiadając firmę lub będąc na self employed to:

 • Employers’ Liability Insurance– ubezpieczenie przeznaczone dla pracodawców. Chroni ich ono przed roszczeniami pracowników, którzy mieli wypadek w pracy lub zachorowali z powodu jej wykonywania. Pracodawca nieposiadający tego ubezpieczenia może zostać ukarany wysoką grzywną za jego brak – £2,500 za każdy dzień. Nieokazanie certyfikatu ubezpieczeniowego inspektorowi pracy, także grozi grzywną, jej wysokość wynosi 1000 funtów.
 • Commercial Vehicle Insurance– ubezpieczenie przeznaczone dla przedsiębiorców wykorzystujących pojazd do celów służbowych. Należy nadmienić, że każde auto bez względu na to, czy jest wykorzystywane do celów służbowych czy nie, powinno posiadać Motor Insurance – odpowiednik polskiego „OC”.

 

ubezpieczenie-public-liability-dlaczego-kazdy-biznes-powinien-je-miec-soton-ubezpieczenia-firmowe-firma-biznes

 

Są też inne rodzaje ubezpieczeń komercyjnych, na które warto zwrócić uwagę będąc self employed bądź posiadając firmę:

 • Commercial Property Insurance– ubezpieczenie to służy do zabezpieczenia mienia firmy. Gdyby budynek naszej firmy uległ zniszczeniu, bądź gdyby awarii uległ nasz sprzęt lub coś stało się z naszym towarem w magazynie, to otrzymamy odszkodowanie.
 • Liability Insurance– ubezpieczenie to chroni nas przed roszczeniami naszych klientów, partnerów biznesowych, inwestorów oraz osób trzecich w sytuacji kiedy my lub nasz pracownik, wyrządzimy komuś szkodę, coś zaniedbamy, bądź czegoś nie dopilnujemy. Liability insurance dzielimy na:
  • Public Liability– ubezpieczenie to chroni nas w sytuacji, gdy z powodu naszej działalności lub za sprawą naszych pracowników, komuś zostanie wyrządzana szkoda. Ubezpieczenie public liability ochroni firmy ltd/osoby prowadzące działalność bez względu na to czy szkoda będzie wyrządzona na mieniu, czy na zdrowiu
  • Product Liability– ubezpieczenie to, jak sama nazwa wskazuje chroni przedsiębiorcę w sytuacji, gdy produkt przez niego stworzony lub dostarczony wyrządzi komuś krzywdę
  • Professional Indemnity – ubezpieczenie to chroni fachowców z różnych branż (budowlańców, lekarzy, informatyków itd.), przed skutkami zaniedbań, błędów w sztuce, czy nietrafnej porady.
  • Directors and Officers Liability– ubezpieczenie chroniące menedżerów firmy przed skutkami błędnych decyzji, przekroczeniem uprawnień służbowych, naruszeniem prawa itd.

 

Koszt polisy może zależeć od wielu czynników. Pod uwagę bierze się rodzaj prowadzonej działalności, roczne obroty, liczbę zatrudnionych pracowników, a także historię ubezpieczeniową. Jednak jest on stosunkowo niski np. dla osoby samozatrudnionej Domestic Cleaner – Public Liability Insurance zaczynać się może od 7 funtów miesięcznie za ubezpieczenie na kwotę 1mln funtów.

Ubezpieczenia dla firm w UK można nabyć u sprawdzonego przez naszą firmę  brokera ubezpieczeniowego Profit Tree Finances, który posiada dostęp do wszystkich ofert na rynku, dzięki czemu może dobrać bardziej precyzyjne rozwiązanie. Wybór oczywiście będzie należał do nas.

 

Podsumowując:

 • Każda firma w Anglii lub osoba prowadząca działalność MUSI mieć ubezpieczenia wymagane przez brytyjskie prawo
 • Każda firma w Anglii lub osoba prowadząca działalność POWINNA mieć ubezpieczenie na wypadek wystąpienia szkody czyli straty, której ta firma bądź osoba, nie będzie sama w stanie pokryć.

 

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie Twojej działalności lub firmy ltd. Skontaktuj się z polecanym przez nas brokerem Profit Tree Finances. Będziesz miał możliwość bezpłatnej konsultacji, która odbędzie się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz owoce swojej ciężkiej pracy już dziś, póki jest jeszcze na to czas.

 

ODDZIAŁ SOUTHAMPTON

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami w oddziałach w Southampton lub Londynie. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

PROFIT TREE – BIURO w SOUTHAMPTON

Profit Tree Ltd
Suite 42,43&44, First Floor, Royal Mail House,
Terminus Terrace,
Southampton, SO14 3FD

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Katarzyna Dudała 07756 944 650

Cezary Nowak 07863 819052

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated company Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, [email protected]
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Jak zmniejszyć koszt pożyczki

Jak zmniejszyć koszt pożyczki?

Jak zmniejszyć koszt pożyczki? W obecnych czasach jest coraz pewniejsze, że z jakieś pożyczki skorzystasz. Bo przecież na tym banki i inne firmy pożyczkowe zarabiają. I gdziekolwiek nie spojrzysz, to łatwo Ci będzie znaleźć reklamę jakieś formy zadłużenia. A dług kosztuje. Jak radzić sobie z pożyczką, gdy się taką posiada?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.