HOME / FIRMA I BIZNES / Ubezpieczenie Income Protection – ubezpieczenie od utraty dochodu.

Ubezpieczenie Income Protection – ubezpieczenie od utraty dochodu.

income protection. Ubezpieczenie ochrona dochodu. Chorobowe, wypadkowe w UK


Ubezpieczenie Income Protection – ubezpieczenie od utraty dochodu.

CZY UTRATA MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWANIA BĘDZIE DLA CIEBIE PROBLEMEM?

Jak myślisz, czy Twoje finanse są w tak dobrym stanie, że w razie wypadku lub choroby i wstrzymania wynagrodzenia będziesz w stanie się utrzymać?

Czy Twoje oszczędności wystarczą na wszystkie opłaty, leczenie i codzienne wydatki?

Czy warto oszczędzać przez całe życie z myślą o spełnianiu marzeń, docelowo jednak po to, by musieć wydać wszystko na ratowanie własnego zdrowia lub zdrowia naszych dzieci?

 

Czy Twój pracodawca wypłaca sick-pay? Czy jest ono wystarczające, aby zapewnić utrzymanie Tobie i Twojej rodzinie? 

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi „nie”, to zastanów się nad polisą Income Protection.

Ubezpieczenie Income Protection (IP), czyli ubezpieczenie od utraty dochodów to  ubezpieczenie długoterminowe, które ma na celu zapewnienie ubezpieczonemu stałego dochodu w przypadku gdy nie może on wykonywać swojej pracy.

Tego typu ubezpieczenie (polisa) zapewnia wypłacanie ustalonej, procentowej wartości przychodu osoby ubezpieczonej co miesiąc. Zazwyczaj kwota ta wynosi do około 70% deklarowanych zarobków. Co ważne, ubezpieczenie Income Protection pokrywa wiele chorób i urazów, których efektem jest niezdolność do wykonywania pracy, ponieważ wystarczy jedynie zwolnienie od lekarza.

 

Z ubezpieczenia Income Protection mogą korzystać osoby w wieku 16-60 lat, a minimalny okres trwania polisy to 5 lat. Polisa kończy się, gdy ubezpieczony przekroczy 70 rok życia.

 

income protection. Ubezpieczenie ochrona dochodu. Chorobowe, wypadkowe w UK

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie IP – ochronę dochodu?

Warto sprawdzić jaki jest tzw „deferred period”, czyli okres po którym firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie. W przypadku, gdy jest to np. 4 tygodnie, a niezdolni do pracy będziemy przez np. 9 tygodni, to świadczenie dostaniemy za 5 tygodni.

Można znaleźć polisy z deferred period wynoszącym 1 dzień, 1 tydzień, a nawet 8 lub 16 tygodni. Okres ten powinien być jak najkrótszy zwłaszcza w przypadku osób samozatrudnionych, które z powodu niemożności do wykonywania pracy tracą źródło dochodu.

Osoby, które pracują na kontrakcie mogą wybrać tańszy wariant, z dłuższym okresem „deferred period”, ponieważ wiele firm oferuje swoim pracownikom tzw. sick-pay przez okres 3 miesięcy.

Jeśli chodzi o długość okresu objętego ochroną, to może to być 1 rok, 2 lata, 5 lat lub renta otrzymywana do 70 roku życia.

 

 

Od czego zależy wysokość składki miesięcznej Income Protection w Anglii?

  • wysokość otrzymywanego świadczenia od ubezpieczyciela – wypłata miesięczna
  • rodzaj polisy – znaczenie ma zwłaszcza okres świadczenia oraz „deferred period”, a także stopień niezdolności do pracy,
  • wiek – starsze osoby zapłacą więcej niż młode, ponieważ są bardziej podatne na urazy, choroby itp.
  • rodzaj wykonywanej pracy – ryzykowny zawód to wyższa składka,
  • historia medyczna – osoby, które często chorują lub cierpią na poważne schorzenia mogą zapłacić więcej.

 

Kto powinien wykupić Income Protection (ubezpieczenie od utraty dochodów)?

Na ubezpieczenie dochodu na pewno powinny zdecydować się osoby samozatrudnione, ponieważ nie mogą one liczyć na tzw. “chorobowe” od pracodawcy, a w przypadku niemożności podjęcia pracy pozostają bez dochodów. Taka polisa przyda się także każdemu, kto pracuje, ale nie ma tylu oszczędności, aby móc pokryć wszystkie swoje zobowiązania w przypadku niezdolności do pracy oraz wszyscy zatrudnieni, których sick-pay od pracodawcy jest krótki lub niski.

 

Ubezpieczenia Southampton Profit Tree

 

Ważne, że ubezpieczenie Income Protection można wliczyć w swoje koszty firmowe lub self employed.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile wyniosłaby Twoja składka, skontaktuj się przedstawicielem firmy Profit Tree Finances Ltd, gdzie konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz siebie i swoją rodzinę od utraty dochodu już dziś, póki jest jeszcze na to czas.

ODDZIAŁ SOUTHAMPTON

Aby uzyskać niezbędne informacje wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami w oddziałach w Southampton lub Londynie. Dla naszych klientów jesteśmy dostępni niemal w każdym zakątku Anglii.

PROFIT TREE – BIURO w SOUTHAMPTON

Profit Tree Ltd
Suite 44&53, First Floor, Royal Mail House,
Terminus Terrace,
Southampton, SO14 3FD

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację:

Agnieszka Frątczak 07780 453 227

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated company Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, [email protected]

 

W ofercie znajdziecie Państwo ubezpieczenia:

 

Więcej informacji na temat ubezpieczeń w Southampton znajdziesz TUTAJ
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Sokół w Southampton 2019 koncert

„Sokół” Koncert w Southampton

Po 20 latach działalności muzycznej Sokół wydaje swój PIERWSZY SOLOWY ALBUM pt. „Wojtek Sokół”. 3 listopada będziecie mieli niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zobaczyć solowy koncert legendy. Premierowe utwory z płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.