HOME / Wiadomości / Brexit / Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.


Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską
Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską

Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.

Rezolucja została przegłosowana i to właśnie na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.

W środę 5 kwietnia doszło do przegłosowania rezolucji przez Parlament Europejski. Już wiadomo, że to na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.

Parlament Europejski podjął głosowanie dotyczące rezolucji, która została poparta przez 516 posłów. 133 było jej przeciwne, a pozostali 53 wstrzymali się od udzielenia głosu w tej sprawie. Michel Barnier, jako główny negocjator Unii Europejskiej, wskazał na warunki konieczne do spełnienia przez Wielką Brytanię. Podkreślił trzy najważniejsze aspekty, które pozwolą jej na odejście ze Wspólnoty.

Po pierwsze Wielka Brytania będzie zobowiązana do wywiązania się ze wszystkich zobowiązań finansowych i respektować wszystkie umowy, które podpisała aż do 2020 roku. Kolejnym koniecznym warunkiem jest doprowadzenie do wyjaśnienia wszelkich spraw dotyczących kwestii gospodarczo-ekonomicznej, społecznej oraz prawnej. Jednak najważniejszym warunkiem jest zachowanie jedności i kontaktu Londynu ze stolicą Wspólnoty, Brukselą. Ma to być zabezpieczeniem przed działaniami Wielkiej Brytanii już po odejściu z Unii Europejskiej. Nie może być tak, że po wystąpieniu będzie realizować swoje interesy wbrew opinii UE.

Kwestia Brexitu już od samego początku wywołała wielkie poruszenie wśród obywateli nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także wśród całej społeczności UE. Jednak wspomnienie o kwestiach finansowych poskutkowało ostrą reakcją brytyjskiego polityka. Nigel Farage nazwał Unię Europejską mafią, która każe zapłacić 52 miliardy funtów – kwotę zupełnie wyssaną z palca jako okup.

 
więcej o southampton.pl N

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + eighteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.