HOME / Wiadomości / Brexit / Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.


Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską
Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską

Na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.

Rezolucja została przegłosowana i to właśnie na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.

W środę 5 kwietnia doszło do przegłosowania rezolucji przez Parlament Europejski. Już wiadomo, że to na tych warunkach Wielka Brytania będzie mogła opuścić Unię Europejską.

Parlament Europejski podjął głosowanie dotyczące rezolucji, która została poparta przez 516 posłów. 133 było jej przeciwne, a pozostali 53 wstrzymali się od udzielenia głosu w tej sprawie. Michel Barnier, jako główny negocjator Unii Europejskiej, wskazał na warunki konieczne do spełnienia przez Wielką Brytanię. Podkreślił trzy najważniejsze aspekty, które pozwolą jej na odejście ze Wspólnoty.

Po pierwsze Wielka Brytania będzie zobowiązana do wywiązania się ze wszystkich zobowiązań finansowych i respektować wszystkie umowy, które podpisała aż do 2020 roku. Kolejnym koniecznym warunkiem jest doprowadzenie do wyjaśnienia wszelkich spraw dotyczących kwestii gospodarczo-ekonomicznej, społecznej oraz prawnej. Jednak najważniejszym warunkiem jest zachowanie jedności i kontaktu Londynu ze stolicą Wspólnoty, Brukselą. Ma to być zabezpieczeniem przed działaniami Wielkiej Brytanii już po odejściu z Unii Europejskiej. Nie może być tak, że po wystąpieniu będzie realizować swoje interesy wbrew opinii UE.

Kwestia Brexitu już od samego początku wywołała wielkie poruszenie wśród obywateli nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także wśród całej społeczności UE. Jednak wspomnienie o kwestiach finansowych poskutkowało ostrą reakcją brytyjskiego polityka. Nigel Farage nazwał Unię Europejską mafią, która każe zapłacić 52 miliardy funtów – kwotę zupełnie wyssaną z palca jako okup.

 
więcej o southampton.pl N

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach.

Wydawać by się mogło, że ostatnim miejscem gdzie możemy wybrać się na ryby jest szkoła. Okazuje się jednak ze dzięki autorskiemu projektowi „Building Bridges”, prowadzonemu od kilku lat przez Radosława Papiewskiego, uczniowie z kilkunastu polskich szkół w UK będą miały szanse dowiedzieć się i zasmakować wędkarstwa bez opuszczania budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 10 =