HOME / PORADNIKI / Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?

Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?

Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?


Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?

Dziennikarze Journal.ie przeprowadzili „śledztwo” by sprawdzić, jakie przedmioty w środkach publicznego transportu zostawiają irlandzcy pasażerowie. Okazuje się, że są oni bardzo roztargnieni i gubią dosłownie wszystko – od kluczy i portfeli po suknię ślubną, protezy i instrumenty muzyczne.

Dziennikarze skupili się na pięciomiesięcznym okresie, a ze względu na ogrom rzeczy zostawianych w pociągach pod lupę wzięli tylko jedną dublińską stację. Okazuje się, że roztargnieni podróżni na samej tylko Connolly Station dziennie gubią średnio 20 przedmiotów. Wszystkie znalezione rzeczy wpisywane są do notatnika i czekają w przechowalni dopóki nie zgłosi się po nie prawowity właściciel.

Co podróżni gubią najczęściej? Torby, kapelusze, klucze, portfele i okulary. Często znajdywane są również telefony, zwłaszcza firmy Samsung, choć  sumie pracownicy kolei doliczyli się 70 różnych marek.

Pasażerowie irlandzkich linii często zostawiają w pociągach również karty kredytowe, laptopy i aparaty. W śród rzadziej znajdowanych przedmiotów znalazły się instrumenty muzyczne, tiary, protezy, leki, e-papierosy, sukienki (w tym jedna ślubna), parasole oraz deski snowboardowe – informuje thejournal.ie.

(at)

źródło: goniec.com

photo: shutterstock
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.