HOME / PORADNIKI / Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?

Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?

Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?


Trąbki, klucze, protezy – co jeszcze zostawiają pasażerowie w pociągach?

Dziennikarze Journal.ie przeprowadzili „śledztwo” by sprawdzić, jakie przedmioty w środkach publicznego transportu zostawiają irlandzcy pasażerowie. Okazuje się, że są oni bardzo roztargnieni i gubią dosłownie wszystko – od kluczy i portfeli po suknię ślubną, protezy i instrumenty muzyczne.

Dziennikarze skupili się na pięciomiesięcznym okresie, a ze względu na ogrom rzeczy zostawianych w pociągach pod lupę wzięli tylko jedną dublińską stację. Okazuje się, że roztargnieni podróżni na samej tylko Connolly Station dziennie gubią średnio 20 przedmiotów. Wszystkie znalezione rzeczy wpisywane są do notatnika i czekają w przechowalni dopóki nie zgłosi się po nie prawowity właściciel.

Co podróżni gubią najczęściej? Torby, kapelusze, klucze, portfele i okulary. Często znajdywane są również telefony, zwłaszcza firmy Samsung, choć  sumie pracownicy kolei doliczyli się 70 różnych marek.

Pasażerowie irlandzkich linii często zostawiają w pociągach również karty kredytowe, laptopy i aparaty. W śród rzadziej znajdowanych przedmiotów znalazły się instrumenty muzyczne, tiary, protezy, leki, e-papierosy, sukienki (w tym jedna ślubna), parasole oraz deski snowboardowe – informuje thejournal.ie.

(at)

źródło: goniec.com

photo: shutterstock
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Sprowadzenie do Polski zwłok lub prochów

Sprowadzenie do Polski zwłok lub prochów

W celu sprowadzenia z zagranicy zwłok lub prochów wymagane jest pozwolenie, które wydaje starosta lub prezydent miasta właściwy ze względu na planowane miejsce pochówku zwłok lub prochów oraz zaświadczenie na sprowadzenie zwłok lub prochów (szczątków) do kraju wydane przez konsula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × four =