HOME / CIEKAWE MIEJSCA W UK / Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire


Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire
Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire

Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire

Top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire

 

Ograniczony budżet? To nie problem! Nadal możesz odkrywać wspaniałe, darmowe miejsca w Hampshire. Przedstawiamy top 10 atrakcji na świeżym powietrzu w Hampshire.

Hampshire Country Parks
Hampshire posiada niesamowity wybór parków, które można odwiedzić – począwszy od tych w samym środku hrabstwa aż po te leżące na wybrzeżu. Masz ochotę na piknikowy relaks lub przejażdżkę rowerową? Na świeżym powietrzu jest tak wiele do odkrycia!

Platforma widokowa w Bolderwood – New Forest
Jelenie i sarny to płochliwe zwierzęta, jednak w Bolderwood Deer Sanctuary można je zauważyć ze specjalnej platformy widokowej. W pobliżu znajdują się także ścieżki spacerowe oraz rowerowe.

Śladami Jane Austen – Hampshire
W Hampshire znajduje się kilka szlaków, którymi przechadzała się pisarka Jane Austen. Jeśli chcesz zwiedzić uroczą wioskę Chawton lub rynek Alton, w ich pobliżu znajduje się także wiele ciekawych miejsc.

The Round Table & The Great Hall – Winchester
Zobacz słynny okrągły stół w Great Hall w Winchester. Następnie zrelaksuj się w ogrodzie Królowej Eleonory, zachwycającej rekonstrukcji średniowiecznego zielnika. Nie zapomnij odwiedzić sklepu z pamiątkami.

Southampton City Art Gallery – Southampton
Oprócz stałej kolekcji ponad 3800 dzieł sztuki, galeria oferuje ciekawy program wydarzeń przez cały rok – od współczesnych wystaw po zajęcia dla dzieci.

Discover the South Downs by Foot or Bike – South Downs
Park Narodowy The South Downs można zwiedzać za darmo. Dzięki wielu ścieżkom i dróżkom jest to idealne miejsce na spacer lub przejażdżkę rowerową. W pobliżu znajdują się piękne wioski oraz rynki miejskie.

Hampshire Farmers Markets – Hampshire
Hampshire Farmers’ Market odbywa się co tydzień w różnych miejscach na terenie hrabstwa. Jest to okazja do spróbowania lokalnych produktów, obejrzenia pokazów kulinarnych i degustacji produktów.

Explore The Coastline – Hampshire
Wyjedź nad morze! W Hampshire znajduje się kilka plaż, między innymi Beachlands na wyspie Hayling, która została uhonorowana Błękitną Flagą. W gorący, letni dzień polecamy popływać w morzu.

Southsea Castle – Portsmouth
W XVI wieku z zamku Southsea Castle król Henryk VIII Tudor obserwował zatonięcie swojego ukochanego okrętu Mary Rose. Od tego czasu zamek przetrwał kilka wojen i przez kilkaset lat odgrywał ważną rolę jako baza militarna. Dziś oferuje piękny widok na zatokę, a także uroczą kawiarnię dla turystów. Wstęp na zamek jest darmowy.

Netley Abbey & Cruise Ship Spotting – Southampton
Netley Abbey to najlepiej zachowany klasztor Cysterski w południowej Anglii. Odwiedzający mogą zwiedzić ruiny, które przez wiele lat inspirowały poetów. Po drugiej stronie znajduje się słynna plaza żwirowa Weston Shore.
więcej o southampton.pl M

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

ABP Southampton Marathon

ABP Southampton Marathon 2018

Maraton przez najbardziej malownicze ulice, wybrzeżem i przez parki w Southampton. W tym roku zupełnie nowa trasa, która zawiera mniej górek! Dla tych mniej zaawansowanych możliwość udziału w półmaratonie, biegu na 10 lm lub rodzinny bieg na 1 milę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + three =