HOME / Wiadomości / UK / Tesco sprzedaje zielone mandarynki, aby zapobiegać marnotrawstwu

Tesco sprzedaje zielone mandarynki, aby zapobiegać marnotrawstwu

Tesco sprzedaje zielone mandarynki, aby zapobiegać marnotrawstwu


Tesco sprzedaje zielone mandarynki, aby zapobiegać marnotrawstwu.

Tesco zdecydowało, że dopuści do sprzedaży zielone mandarynki i klementynki. Decyzja sieci brytyjskiej sieci supermarketów ma na celu zapobieganie marnowaniu i wyrzucaniu żywności.

Z powodu wysokich temperatur w Hiszpanii skórki mandarynek i klementynek nie uzyskały tradycyjnego pomarańczowego koloru. (Dopiero, gdy noce stają się chłodniejsze, owoce zmieniają kolor. Z tego względu ,że tegoroczny październik w Hiszpanii jest bardzo ciepły, naturalny proces zmiany koloru jest bardzo spowolniony).

Supermarkety w Wielkiej Brytanii nie chcą przyjmować zielonych owoców, ponieważ nie spełniają norm jakościowych, a w efekcie rolnicy musieliby wyrzucić część swoich uprawy. Tesco doszło do wniosku, że poza wyglądem skórki, owoce nie różnią się smakiem od swoich pomarańczowych odpowiedników, dlatego zdecydowało dopuścić do sprzedaży zielone klementynki i mandarynki, które wielu konsumentów może wizualnie pomylić z limonkami. Cena zielonych owoców będzie taka sama jak pomarańczowych – informuje The Sun.

Zielone mandarynki będą opatrzone etykietą „Perfectly Ripe Early Season Satsumas” i trafią do sprzedaży już w tym tygodniu. Tesco zapewnia, że w smaku nie różnią się niczym od pomarańczowych owoców i mogą być przechowywane o kilka dni dłużej.

Eksperci obliczyli, że w ciągu roku Brytyjczycy wydają na mandarynki ponad 310 milionów funtów.

 

źródło: goniec.com

photo: shutterstock
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Polscy Lekarze w Southampton

Nagła POMOC Zdrowotna w Southampton

W tym miejscu znajdziesz adresy polskich lekarzy i stomatologów przyjmujących pacjentów w Southampton. Dzięki temu w każdej chwili możesz bez problemu znaleźć pomoc medyczną, której udzieli Ci lekarz mówiący po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 5 =