HOME / LIFESTYLE / E-papierosy tak samo szkodliwe

E-papierosy tak samo szkodliwe

szkodliwe Epapierosy

Szkodliwe E-papierosy.

Papierosy elektroniczne są w takim samym stopniu szkodliwe dla serca jak papierosy tytoniowe – pokazują wyniki najnowszych badań. Para nikotynowa niszczy naczynia krwionośne i zwiększa ryzyko chorób serca.

E-papierosy są zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż wiele osób sądzi. Niezależnie od tego, jakie papierosy palimy, skutki ich działania są bardzo podobne, wszystkie powodują m.in. wzrost ciśnienia – alarmują naukowcy.

Grupa greckich naukowców przeprowadziła eksperyment na 24 zdrowych mężczyznach i kobietach w wieku 30 lat. Eksperyment polegał na obserwowaniu pracy serca uczestników badania, którzy przez pięć minut palili zwykłe papierosy, a następnie przez 30 minut ich elektroniczne odpowiedniki. Szkodliwe E-papierosy 

Jak zaznaczyli, to badanie pokazało tylko krótkoterminowe konsekwencje palenia tytoniu, należałoby przeprowadzić więcej tego typu eksperymentów, aby ustalić jak dokładnie prezentują się skutki w ujęciu długoterminowym.

Wyniki badań przedstawiono na kongresie the European Society of Cardiology w Rzymie, opinie naukowców odnośnie szkodliwości elektrycznych papierosów są bardzo podzielone – niektórzy twierdzą, że takie używki są mniej szkodliwe niż klasyczne papierosy, a pozostali są innego zdania.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że e-papierosy mogą być również szkodliwe dla biernych palaczy. Organizacja Public Health England w ubiegłym roku zachęcała palaczy do przerzucenie się na papierosy elektryczne, twierdząc, że są bezpieczne w 95 procentach. Takie zapewnienia spotkały się z dużym oburzeniem. Szkodliwe E-papierosy 

– To prawda, że e-papierosy są mniej szkodliwe, ale to nie oznacza, że wcale. Nie polecałbym stosowania ich jako metody do walki z porzuceniem nałogu – tłumaczył profesor Charalambos Vlachopoulos z University of Athens Medical School. Profesor planuje przeprowadzić kolejne badanie, ale tym razem z papierosami bez nikotyny.

Papierosy elektroniczne stały się modne wśród licealistów, a nawet gimnazjalistów. Uczniowie mogą je bez problemu kupić, ponieważ prawo nie zakazuje sprzedaży e-papierosów osobom niepełnoletnim.

zrodlo-Goniec_logo

 

 

(olz)

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Bezglutenowy chleb dyniowy

Bezglutenowy chleb dyniowy

Wkładamy do rozgrzanego piekarnika i pieczemy 30 minut w 200 stopniach. Upieczoną dynię obieramy ze skórki i wrzucamy do miski blendera, skrapiamy oliwą i miksujemy na gęste i gładkie puree. Mąki wsypujemy do misy, dodajemy puree, pestki dyni, drożdże i sól.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − twenty =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.