HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Świąteczne ściganie 303 Squadron Team

Świąteczne ściganie 303 Squadron Team

Świąteczne ściganie 303 Squadron Team


Świąteczne ściganie 303 Squadron Team.

Clay Pigeon IKR Spring Series 2016 to nowa seria wyścigowa dla naszego zawodnika, Maksymilian ‚‚MadMax” Solarski po raz pierwszy wziął udział w tym czempionacie z wielkimi obawami, ponieważ jest on bardzo wymagający. Na tym obiekcie swoją karierę zaczynał m.n Janson Buton.
Nasz team był już obecny na torze w piątek gdzie przy słonecznej pogodzie udało się przejechać dość sporo kilometrów. Jednak pogoda na wyścig była zbyt odmienna i wysiłek włożony w testy nie dał oczekiwanego rezultatu. Świąteczne ściganie 303 Squadron Team

 

W sobotę przywitała nas mgła, deszcz i porywisty wiatr. Warunki jakie panowały były wręcz okropne, widoczność spadała czasami poniżej 20m co dodatkowo utrudniało ściganie. Nowością dla Maksa był lotny start, do heat 1 startował z ostatniej 14 pozycji a udało się skończyć na 8 pozycji. Do Heat 2 Maks startował z 3 pozycji, nowa forma startu jednak sprawiała jeszcze trochę kłopotu i na samym starcie spada na 9 pozycje.

 

Do końca wyścigu udało się odrobić tylko dwa miejsca ostatecznie zajmując 7 pozycję. Heat 3 był już walką o utrzymanie się na torze. Warunki były naprawdę okropne, Maks startujący z 8 miejsca dojechał jedno oczko wyżej i podczas wszystkich 3 Heat-ów uzbierał 72punkty co dało mu start do finału z 7 pozycji.
Finał był bardzo emocjonujący gdyż już na starcie lider całych zawodów popełnił błąd i spadł na ostatnie miejsce jednak Joshua Whittington pokazał klasę i odrobił stratę i z nawiązką wygrywając całe zawody. Świąteczne ściganie 303 Squadron Team 

Final start Lotny start do finału w którym Max zdobył 6 miejsce.

 

Finał dla Maksa był nie lada wyzwaniem gdyż nasze przednie deszczówki (opony) nadawały się do wymiany już po drugim Heat-cie. Lepszy start w wykonaniu Maksa pozwolił utrzymać pozycję, a gdy Josh odrabiał straty Maks podłączył się do niego na chwilkę i udało mu się wskoczyć na 6 miejsce i ostatecznie dowieźć je do mety.
Podsumowując ten start nasz team jest bardzo zadowolony z 6 miejsca Maksa na tych zawodach biorąc pod uwagę jego wcześniejsze obawy, warunki atmosferyczne, oraz kończące się przednie opony wynik był bardzo dobry gdyż udało się pokonać zawodników i zawodniczki z większym doświadczeniem.

Teraz nasz team szykuje się na 2 rundę Litte Hornets Racing Academy, która odbędzie się w Matchams Karting Matchams Lesuire Park, Hurn Road (nr Ringwood) Hampshire BH24 2BT.

 

 

Zapraszamy do kibicowania tym bardziej gdyż w 2 rundzie LHRA , Colin Ważny nowy zawodnik naszego teamu postawi swoje pierwsze kroki w kartingu.
Oczywiście na koniec składamy podziękowania naszym sponsorom którymi są:
– BW Garage Wojciech Biszczak
– BigFoot Recruitment
– BW Service Lukasz Biszczak
– Food Stop Delicatesen
– Speedy Driver Ltd. Jarosław Sidor
– Dan Tech Auto Electrician
– Gadget Repair specjalist
– Polish Product Ltd.

Partnerami medialnymi są:

– Moje Southampton
– TopMejt – Portal Polaków w UK
– Magazyn PL
– Anonse

Świąteczne ściganie 303 Squadron Team

Polub nas na Facebook’u

www.facebook.com/303-Squadron-Team-882253638477015

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.