HOME / PORADNIKI / Pierwsze Spotkanie z Twoim Prawnikiem Rozwodowym

Pierwsze Spotkanie z Twoim Prawnikiem Rozwodowym

Spotkanie z Prawnikiem Rozwodowym


Spotkanie z Prawnikiem Rozwodowym

Obawy przed pierwszym spotkaniem z Twoim prawnikiem rozwodowym są zrozumiałe, ponieważ nie wiesz czego się spodziewać. Andrea Pashley, nasz prawnik rodzinny i specjalista od rozwodów w Malcolm C Foy & Co w Doncaster oraz Rotherham tłumaczy co wydarzy się na pierwszym spotkaniu oraz jakie informacje będą potrzebne.

Czy powinienem przyprowadzić przyjaciela?

Spotkanie z Twoim prawnikiem rozwodowym to szansa na poufną dyskusję na temat Twojej sytuacji, bez żadnych zakłóceń. Możesz przyprowadzić przyjaciela, ale zazwyczaj lepiej jest przyjść na spotkanie samemu; możesz wtedy być szczery oraz otwarty. Być może nie chcesz, aby ludzie mieli Twoje poufne informacje.

Co przynieść na spotkanie? Spotkanie z Prawnikiem Rozwodowym

Zapewnienie jak największej ilości informacji na samym początku pomoże Twojemu prawnikowi ocenić Twoją sytuację oraz przyspieszy proces działań jednakże nie jest to konieczne, abyś przynosił cokolwiek na pierwsze spotkanie.

Informacje, które przydadzą się to:

  • Akt Małżeństwa lub certyfikowana kopia;
  • Lista Twoich dochodów oraz wydatków;
  • Oszczędności oraz inwestycje;
  • Aktualna wycena Twojego domu oraz biznesów;
  • Jakakolwiek korespondencja otrzymana od prawnika lub ze sądu;

O co będziesz pytany? – Spotkanie z Prawnikiem Rozwodowym

Twój prawnik zapyta Cię o krótką historię Twojego związku oraz o powód, dla którego chcesz się rozwieść. Będziesz musiał przedstawić, że Twoje małżeństwo bezpowrotnie się rozpadło co może zostać udowodnione w jeden z pięciu różnych sposobów. Twój prawnik poradzi Tobie, który sposób jest najlepszy dla Ciebie bazując na Twoich dowodach. Jeżeli myślisz, że małżonek/małżonka zgłosi sprzeciw lub nie jesteś pewien jak zareagują to Twój prawnik poradzi Tobie jaka strategia jest najlepsza.

Twój prawnik zapyta Cię również o to, co chciałbyś osiągnąć jeżeli chodzi o ugodę finansową po rozwodzie. Majątek małżeński będzie musiał zostać podzielony i będziecie musieli zadecydować co stanie się ze wspólnym domem.

 

Mediacja lub Kolaboracja – Spotkanie z Prawnikiem Rozwodowym

Twój prawnik oceni czy mediacja lub kolaboracja są stosowne w Twojej sytuacji w celu ustalenia kontaktu z dziećmi oraz ugody finansowej. Obydwa sposoby pomogą uniknąć drogich i długich rozpraw sądowych oraz zachęcą Was do utrzymania kontroli przy negocjacjach.

Andrea Pashley jest wykwalifikowanym Prawnikiem Kolaboracyjnym i może zapewnić Tobie dalsze informacje jeżeli chcesz działać na tej właśnie zasadzie.

Porada na temat kosztów – Spotkanie z Prawnikiem Rozwodowym

Twój prawnik oszacuje prawdopodobne koszty rozwodu i przedyskutuje pełen zakres opcji finansowania jakie są dostępne dla Ciebie. Bezpłatna Pomoc Prawna nie jest już dostępna chyba, że przemoc domowa dotyczy Twojej sprawy.

Jeżeli jesteś osobą, która wnosi wniosek o rozwód to możesz być w stanie odzyskać koszty rozwodu od małżonka/małżonki.

Dalsze kroki

Nie przejmuj się robieniem notatek; Twój prawnik wyśle Ci list podsumowujący poradę otrzymaną na spotkaniu. Razem, Ty oraz Twój prawnik możecie wtedy zadecydować jakie będą dalsze kroki.

Po więcej informacji na temat rozwodu, separacji, ugody finansowej lub jakiejkolwiek innej sprawy związanej z prawem rodzinnym, skontaktuj się z Andreą Pashley w Malcolm C Foy & Co pod numerem 01302 340 005.

Artykuł zawiera treść, której celem jest ogólna świadomość. Nie jest to prawna lub profesjonalna porada. Prawo mogło zmienić się od czasu publikacji tego artykułu. Czytelnicy nie powinni działać na bazie zawartych informacji i powinni zasięgnąć właściwej profesjonalnej porady na temat własnych, indywidualnych okoliczności.  (01/04/2016)

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.