HOME / Wiadomości / Brexit / Spada imigracja w Wielkiej Brytanii

Spada imigracja w Wielkiej Brytanii

Spada imigracja w Wielkiej Brytanii.


Spada imigracja w Wielkiej Brytanii.

Migracja netto w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od trzech lat. Powodem jest zwiększająca się liczba imigrantów, którzy powracają do swoich krajów. 

Migracja netto to różnica między liczbą osób wyjeżdżających, a napływających do danego kraju. Według najnowszych danych przekazanych przez Urząd ds. Statystyk Narodowych (ONS) migracja netto w 2016 roku wyniosła 248 000 osób, czyli o 84 000 mniej niż w roku poprzednim. Jest to najniższy poziom od marca 2014 roku. Specjaliści oceniają, że spadająca migracja jest spowodowana wynikiem ubiegłorocznego referendum.

Jak informuje agencja Reuters, na zmniejszenie się migracji wpłynęła widocznie rosnąca liczba obywateli UE, którzy decydują się na powrót do swoich ojczyzn. Zjawisko dotyczy głównie krajów EU8, czyli Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Słowacji i Słowenii. Według danych do ojczyzn powróciło 117 tysięcy osób, czyli o 31 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Rząd Theresy May wielokrotnie obiecywał zmniejszenie migracji netto poniżej 100 tys. osób rocznie. Póki co, nie spełnił swojego zobowiązania, ale Theresa May ponowiła obietnicę podczas prezentowania manifestu wyborczego. Jednak jak podkreśliła, warunkiem spełnienia obietnic jest wygranie przez jej ugrupowanie tegorocznych wyborów parlamentarnych.

(at)

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.