HOME / Wiadomości / Brexit / Spada imigracja w Wielkiej Brytanii

Spada imigracja w Wielkiej Brytanii

Spada imigracja w Wielkiej Brytanii.


Spada imigracja w Wielkiej Brytanii.

Migracja netto w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od trzech lat. Powodem jest zwiększająca się liczba imigrantów, którzy powracają do swoich krajów. 

Migracja netto to różnica między liczbą osób wyjeżdżających, a napływających do danego kraju. Według najnowszych danych przekazanych przez Urząd ds. Statystyk Narodowych (ONS) migracja netto w 2016 roku wyniosła 248 000 osób, czyli o 84 000 mniej niż w roku poprzednim. Jest to najniższy poziom od marca 2014 roku. Specjaliści oceniają, że spadająca migracja jest spowodowana wynikiem ubiegłorocznego referendum.

Jak informuje agencja Reuters, na zmniejszenie się migracji wpłynęła widocznie rosnąca liczba obywateli UE, którzy decydują się na powrót do swoich ojczyzn. Zjawisko dotyczy głównie krajów EU8, czyli Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Słowacji i Słowenii. Według danych do ojczyzn powróciło 117 tysięcy osób, czyli o 31 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Rząd Theresy May wielokrotnie obiecywał zmniejszenie migracji netto poniżej 100 tys. osób rocznie. Póki co, nie spełnił swojego zobowiązania, ale Theresa May ponowiła obietnicę podczas prezentowania manifestu wyborczego. Jednak jak podkreśliła, warunkiem spełnienia obietnic jest wygranie przez jej ugrupowanie tegorocznych wyborów parlamentarnych.

(at)

www.goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Asda Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Asda: Ponad 800 etatów zagrożonych redukcją

Ponad 800 miejsc pracy w sieci supermarketów Asda jest zagrożonych redukcją. Powodem jest szukanie oszczędności, które pomogą zlikwidować lukę cenową w stosunku do konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 18 =