HOME / ABC SOUTHAMPTON / FUNDACJA LIGHTHOUSE / Solent dla Syrii: Potrzebujemy Twojej pomocy!

Solent dla Syrii: Potrzebujemy Twojej pomocy!

Solent dla Syrii Potrzebujemy Twojej pomocy!


Solent dla Syrii: Potrzebujemy Twojej pomocy!

Fundacja The Fair Ways w roku 2015 podejmuje kolejne wyzwanie – chce wesprzeć mieszkańców Syrii, zwłaszcza syryjskie dzieci, którzy z powodu trwających latami konfliktów zostali wysiedleni ze swoich domów. Chce udzielić pomocy ludziom, którzy znajdują się sytuacji beznadziejnej.

W poniedziałek, 9 listopada przed główną siedzibę fundacji (adres fundacji znajduje sie na końcu artykułu) w Southampton zostanie podstawiony kontener. Ochotnicy będą mieli około 2 godzin, aby kontener zapakować. Kontener ten następnie popłynie statkiem do Aleppo w Syrii, do 3 szkół, znajdujących się w pobliżu miasta. Zebrane dary zostaną następnie rozdzielone pomiędzy dzieci i rodziny syryjskie, które najbardziej potrzebują pomocy.

Dary

Fundacja prosi o pudełka – wielkości tych po butach. Prezenty zapakowane w te pudełka będą przekazane jako dar dla syryjskich dzieci. Prezenty otrzymają dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Fundacja stara się także zdobyć tak dużo pieluch, jak to tylko możliwie – to jest bardzo pilna potrzeba ze względu na złe warunki sanitarne i kiepski dostęp do wody. Mieszkańcy Syrii borykają się również z brakiem ciepłej odzieży i podstawowych zapasów żywności. Z tego powodu Fundacja uruchomi dodatkowe zbiórki tych artykułów.

Jeśli uda się osiągnąć cel, to podłoga kontenera powinna być wypełniona darami – to równa się 21 pełnym paletom. Na wierzchu ładunek mają wypełnić odzież oraz pieluchy. Jest to naprawdę duże wyzwanie, ale fundacja liczy na pomoc ludzi. Z ich udziałem na pewno sukces zostanie osiągnięty.

Jak możesz pomóc?

Oczywiście, każdy może pomóc! Fundacja poszukuje ochotników do pomocy przy pakowania kontenera. To tylko 2 godziny, w trakcie których trzeba wypełnić kontener darami. Dlatego przyda się każda para rąk do pomocy, aby wszystko co udało się zebrać trafiło do kontenera, a potem do potrzebujących w Syrii.

Fundacja szuka również ochotników, którzy pomogą w rozpowszechnianiu informacji o tej akcji, czyli udostępnią i przekażą swoim znajomym i rodzinie, a także lokalnym firmom adres strony internetowej akcji i wszelkie informacje z tym związane.  Jest nadzieja, że każdy indywidualnie może wykorzystać swoją pomysłowość, aby wciągnąć więcej osób do pomocy.

 

Chcecie być na bieżąco poinformowani, zajrzycie na:

www.facebook.com/southamptonaction

lub

www.southamptonaction.wordpress.com

Co jest potrzebne?

 • Buty, Kurtki, Skarpety, Paski
 • Namioty / Pokrowce / Plandeki
 • Torby podróżne
 • Świece (lub inny rodzaj oświetlenia)
 • Spodnie dresowe, Dżinsy
 • Koce i śpiwory
 • Mydło i szampony, Pasta do zębów
 • Plastikowe torby
 • Czapki wełniane
 • Bielizna, pieluchy
 • Garnki
 • Kawa, herbata, mleko w proszku
 • Żywność w puszkach

Przedmioty powinny być czyste  zapakowane według typu w torby z etykietą mówiącą co jest w środku np. Buty, odzież dziecięca itp. pozwoli to zaoszczędzić czas przy sortowaniu i pakowaniu darów. Bardzo dobrze byłoby, gdyby odzież i buty były posortowane także według rozmiaru.

Ochotnicy – pomoc w sortowaniu i pakowaniu.

Wszyscy chętni do pomocy proszeni są o zgłaszanie się drogą mailową. Jeśli ktoś już się zgłosił, a nie dostał odpowiedzi, proszony jest o wybaczenie.  Na pewno się odezwiemy!

Potrzebne są również do pakowania skrzynki, solidne torby, worki na śmieci, etykiety, taśmy itp.

Dotacje finansowe

Jeśli chcesz dokonać wpłaty finansowej, odwiedź naszą stronę na: www.crowdfunding.justgiving.com/southamptonp2psolidarity

Masz miejsce na przechowanie darów – zgłoś się!

Jeśli dysponujesz miejscem, w którym moglibyśmy przechować dary i chcesz nam pomóc (dziekujemy!!!), zgłoś się do nas. Aby łatwiej było koordynować akcję, zostaniesz poproszony o odpowiedź na następujące pytania:

1) Jak dużo miejsca możemy wykorzystać (jak duże są pokoje / pomieszczenie)?

2) Jaki jest dostęp (np czy jest to parter, czy będzie trzeba używać windy)?

 • Czy jest tam miejsce parkingowe – dla ciężarówki, dla Vana, mniejszego auta?
 • Jak długo możemy przechowywać dary?

5) Kiedy możemy zacząć używać pomieszczenia?

6) W jakich godzinach ochotnicy mogą przebywać w pomieszczeniu (np wieczory, weekendy w godzinach pracy?)

7) Jak często mogą pojawiać się ludzie, którzy będą sortować dary i jak długo mogą tam przebywać?

 

www.solentforsyria.org

Fairways Care (UK) Limited
Suite 8, Fairways House, Mount Pleasant Road
Southampton, Hampshire SO14 0QB

Head Office
Open 8 am – 6 pm
+44 (0) 2380 230400
[email protected]
www.fairways-care.org

 
więcej o Fundacja Lighthouse

Fundacja Lighthouse Charity. Naszą misją jest pomagać w integracji wszystkim osobom z Europy Wschodniej mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie, dbając jednocześnie o zachowanie ich tożsamości narodowej i kulturowej. Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić - skontaktuj się z nami! Więcej informacji na www.euintegration.co.uk

Sprawdź

Kobiety Mafii 2 w kinach w Southampton 2019

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.