HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?

RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?

RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?


RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?

Rząd w Wielkiej Brytanii zmniejszył wysokość przyznawanych zasiłków. Zmian obawiają się w szczególności samotni rodzice.

Benefit cap to maksymalna kwota pomocy socjalnej, którą może otrzymać jedno gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii. Nowa, obowiązująca kwota wyniesie 20 tysięcy funtów rocznie, a w Londynie 23 tysiące. Chociaż wydaje się być wysoka, to jest o 6 tysięcy niższa, niż dodatek przyznawany jeszcze 10 lat temu. Ministrowie odpowiedzialni za obniżenie tej sumy nie widzą jednak problemu, ponieważ twierdzą, że dodatek nadal jest na poziomie średniej rocznej pensji.

Nowe prawo ma zmotywować mieszkańców Wysp do lepszego, bardziej efektywnego szukania pracy. Jedno gospodarstwo domowe może stracić na obniżce nawet 100 funtów tygodniowo. BBC opisuje przykład Emmy Bradley, która jako matka czwórki dzieci, w tym niemowlęcia, tygodniowo straci prawie 80 funtów, co zmusi ją do znalezienia pracy. Jak twierdzi, zatrudnienie, które umożliwi zapewnienie jej dzieciom godnego bytu i opieki, w trakcie jej nieobecności, graniczy niemal z cudem.

Według wyliczeń grupy „The Gingerbread”, na nowym prawie stracą najbardziej samotni rodzice. Blisko 44 tysiące z nich z dziećmi poniżej piątego roku życia, nie otrzyma pomocy od państwa na takim poziomie, jak do tej pory.

– Nowe limity w wypłacaniu zasiłków spowodują, że znaczna część samotnych rodziców znajdzie się na granicy ubóstwa. Wielu będzie musiało podejmować trudne decyzje, czy opłacić czynsz, czy kupić żywność – twierdzi Laura Dewar z „Gingerbread”.

 

(mo) | Goniec.com

goniec_150
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Porady zawodowe i edukacyjne dla mlodziezy

Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

Wspieram również młodzież 14+ (czyli przyszłych dorosłych), która podobnie jak dorośli, może mieć problem z wyborem dalszej drogi rozwoju oraz kariery. W końcu poza tym, że specjalizuję się w edukacji dorosłych, jestem też pedagogiem, nauczycielem angielskiego, prowadzę doradztwo zawodowe i edukacyjne oraz pracuję z dorosłymi i młodzieżą na collegu. Mogę więc pomóc nie tylko Tobie, ale także Twojemu nastoletniemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three + 15 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.