HOME / PORADNIKI / INNE PORADY / RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?

RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?

RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?


RZĄD W WIELKIEJ BRYTANII OBNIŻA KWOTĘ ZASIŁKÓW. KTO STRACI?

Rząd w Wielkiej Brytanii zmniejszył wysokość przyznawanych zasiłków. Zmian obawiają się w szczególności samotni rodzice.

Benefit cap to maksymalna kwota pomocy socjalnej, którą może otrzymać jedno gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii. Nowa, obowiązująca kwota wyniesie 20 tysięcy funtów rocznie, a w Londynie 23 tysiące. Chociaż wydaje się być wysoka, to jest o 6 tysięcy niższa, niż dodatek przyznawany jeszcze 10 lat temu. Ministrowie odpowiedzialni za obniżenie tej sumy nie widzą jednak problemu, ponieważ twierdzą, że dodatek nadal jest na poziomie średniej rocznej pensji.

Nowe prawo ma zmotywować mieszkańców Wysp do lepszego, bardziej efektywnego szukania pracy. Jedno gospodarstwo domowe może stracić na obniżce nawet 100 funtów tygodniowo. BBC opisuje przykład Emmy Bradley, która jako matka czwórki dzieci, w tym niemowlęcia, tygodniowo straci prawie 80 funtów, co zmusi ją do znalezienia pracy. Jak twierdzi, zatrudnienie, które umożliwi zapewnienie jej dzieciom godnego bytu i opieki, w trakcie jej nieobecności, graniczy niemal z cudem.

Według wyliczeń grupy „The Gingerbread”, na nowym prawie stracą najbardziej samotni rodzice. Blisko 44 tysiące z nich z dziećmi poniżej piątego roku życia, nie otrzyma pomocy od państwa na takim poziomie, jak do tej pory.

– Nowe limity w wypłacaniu zasiłków spowodują, że znaczna część samotnych rodziców znajdzie się na granicy ubóstwa. Wielu będzie musiało podejmować trudne decyzje, czy opłacić czynsz, czy kupić żywność – twierdzi Laura Dewar z „Gingerbread”.

 

(mo) | Goniec.com

goniec_150
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UBEZPIECZENIE OD UTRATY DOCHODU Southampton Poole Bournemouth Portsmouth Bognor Regis Salisbury Andover

UBEZPIECZENIE OD UTRATY DOCHODU

CZY UTRATA MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWANIA BĘDZIE DLA CIEBIE PROBLEMEM? Jak myślisz, czy Twoje finanse są w tak dobrym stanie, że w razie wypadku lub choroby i wstrzymania wynagrodzenia będziesz w stanie się utrzymać? Czy Twoje oszczędności wystarczą na wszystkie opłaty, leczenie i codzienne wydatki? Czy Twój pracodawca wypłaca sick-pay? Czy jest ono wystarczające, aby zapewnić utrzymanie Tobie i Twojej rodzinie? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi „nie”, to zastanów się nad polisą Income Protection.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 3 =