HOME / PORADNIKI / Rutynowe spotkania z położną

Rutynowe spotkania z położną

Rutynowe spotkania z położną

Rutynowe spotkania z położną.

W Wielkiej Brytanii wszystkie kobiety w ciąży objęte są opieką przedporodową podczas całego okresu ciąży. W ramach opieki uczestniczą w specjalnych spotkaniach z położną. Spotkania te są w większości standardową procedurą, dowiedzmy się więc jak one wyglądają.

Jak często będą się odbywały spotkania z położną:

Standardowo przyjmuje się, że kobiety po raz pierwszy w ciąży powinny odbyć około 10 spotkań przedporodowych. Jeśli jest to ciąża kolejna, pierwsze przebiegały bez komplikacji, a przyszła mama cieszy się dobrym zdrowiem, wystarczy ok. 6-7 spotkań. To oczywiście szacunkowe liczby. Generalnie liczba spotkań ustalana jest indywidualnie, w zależności od przebiegu ciąży i potrzeb przyszłej mamy.

Gdzie mogą odbywać się rutynowe spotkania z położną ?

 •  miejscowy szpital
 • gabinet lekarza rodzinnego lub lekarza prowadzącego
 • ośrodek zdrowia, prowadzony przez położne
 • inny szpital, który dysponuje dodatkowym wyposażeniem
 • w domu przyszłej mamy

Jak wyglądają spotkania?

Pierwsza wizyta – wstępna, odbywa się, jak tylko zostanie potwierdzona ciąża, czyli ok. 12 tygodnia i może odbyć się zarówno u lekarza w gabinecie, lub w szpitalu, jak i w czasie wizyty domowej. Pierwsza wizyta będzie miała charakter informacyjny. Lekarz lub położna przeprowadzą dokładny wywiad rodzinny i zdrowotny, aby jak najlepiej zaplanować dalsze prowadzenie ciąży. Czasem zlecane są dodatkowe badania, np. analizy krwi. Położna omówi też wszystkie aspekty przebiegu ciąży, takie jak prawidłowy przyrost masy ciała, zdrowe odżywianie, czy wpływ nikotyny na zdrowie dziecka. Postara się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Kolejne wizyty, będą miały na celu kontrolę przebiegu ciąży oraz Twojego zdrowia i samopoczucia. W czasie tych spotkań będą wykonywane różne badania, w tym:

 •  badania ciśnienia krwi
 • kontrola wagi
 • badania moczu
 • kontrola i zapobieganie obrzękom nóg, twarzy lub rąk
 • kontrola w sytuacji nudności i wymiotów
 • kontrola pracy serca dziecka
 • kontrola ruchów dziecka i częstotliwości ich występowania

Każda wizyta jest starannie dokumentowana w karcie ciąży (maternity records book). Jest to niezbędne, dla prawidłowego prowadzenia ciąży i ewentualnego wychwycenia wszelkich nieprawidłowości.

Opieka okołoprodowa ma na celu doprowadzenie do szczęśliwego rozwiązania i wydania na świat zdrowego i szczęśliwego dziecka. Na każdym etapie wizyt więc pytaj położną o wszystko co Cię niepokoi lub po prostu interesuje.

 

www.Dzieciak.co.uk
www.Dzieciak.co.uk

 

 

 

 

 

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.