HOME / INNE / Co robić w przypadku zgubionego bagażu?


Co robić w przypadku zgubionego bagażu?
Co robić w przypadku zgubionego bagażu?

Co robić w przypadku zgubionego bagażu?

Co robić w przypadku zgubionego bagażu?

Co zrobić, jeżeli na lotnisku nie ma mojego bagażu?

W tej sytuacji trzeba udać się do punktu zagubionego bagażu („Lost luggage”), gdzie musimy pokazać swoją kartę pokładową i odcinek potwierdzający nadanie bagażu. Tam wypełnimy tzw. PIR, czyli protokół nieprawidłowości bagażowej, który załączamy do reklamacji składanej następnie na ręce przewoźnika. Na jej rozpatrzenie ma do 30 dni.

Reklamację można złożyć także w przypadku, gdy bagaż jest opóźniony. W przypadku zagubienia walizki czy torby, część przewoźników oferuje klientom drobną rekompensatę, dzięki której możemy kupić najpotrzebniejsze rzeczy (np. środki higieny). Nawet jeśli przedstawiciele linii sami nam tego nie proponują, to warto się o to upomnieć.

Co robić w przypadku zgubionego bagażu Uk

Pamiętajmy też, że jeśli w walizce mieliśmy coś cennego (np. najnowszy iPad), to linia raczej nie pokryje kosztów tego urządzenia (do odprawianego do luków bagażu nie powinniśmy wkładać nic kosztownego i drogocennego). Chyba że zgłosimy to w trakcie odprawy – wtedy będziemy mogli ubiegać się o większe odszkodowanie. Warto też pomyśleć o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia podróżnego.

(gs)

za| Goniec.com

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Kobiety Mafii 2 w kinach w Southampton 2019

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.