HOME / INNE / Powrót Tax Discs?

Powrót Tax Discs?

Powrót Tax Discs


Powrót Tax Discs?

Jak zapewne Państwo pamiętają, w roku 2014 doszło do wycofania tak zwanych Tax Discs czyli specjalnych nalepek na szyby w samochodach. W każdym razie okazało się, że decyzja ta dość negatywnie wpłynęła na finanse DVLA. Firma zaczęła więc polować na kierowców, którzy się nie dostosowali lub dziwnym trafem zapomnieli o zapłaceniu obowiązkowego podatku.

Sporo uwagi poświęcił temu serwis Thisismoney. Według podanych przez nich danych już w sześć miesięcy po zmianie tego przepisu, wpływy w DVLA, spadły o 223 miliony funtów. A eksperci od początku ostrzegali, że może dojść do sytuacji w której kierowcy zaczną uchylać się od wprowadzania opłat. Organizacja RAC podała informacje o około 170 milionach potencjalnych strat, jednak DVLA stwierdziło, że na pewno tak nie będzie. Obie grupy się pomyliły. DVLA w kontekście wiary w obywateli, a RAC w opinii o tym jak wielu będzie oszustów.

Zmiany oznaczały nie tylko wycofanie tax discs, ale również utratę możliwości przeniesienia podatku drogowego na nowego właściciela, gdy samochód jest sprzedawany. W związku z tym sprzedawcy muszą anulować opłacony podatek, a kupcy używanych samochodów są zmuszeni do odnowienia go jak najszybciej po dokonaniu zakupu.

Jak mówi RAC, to prowadzi nie tylko do oszustów, ale przede wszystkim do nieporozumień. Dlatego możliwe, że Tax Discs, powrócą.

Źródło: thisismoney.co.uk Powrót Tax Discs

polski portal samochodowy
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Kobiety Mafii 2 w kinach w Southampton 2019

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.