HOME / INNE / Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II


Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II
Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II

Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II

Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II

Umowy

Jeśli zdecydujesz się na wynajem nieruchomości, upewnij się, że posiadasz kopię umowy najmu. Przed podpisaniem dokładnie zapoznaj się z jej treścią i wszystkimi szczegółami.

Sprawdź na jaki typ najmu się zgadzasz. W większości przypadków będzie to gwarantowany najem krótkoterminowy (assured shorthold tenancy – AST). Może się jednak zdarzyć, że będzie to pozwolenie na zajmowanie nieruchomości, co przyznaje Ci znacznie mniej praw.

Jeśli nie masz pewności jaki typ najmu jest określony w umowie, przed jej podpisaniem zasięgnij porady.

Jeśli będziesz wynajmować mieszkanie ze znajomymi, sprawdź czy będziecie posiadać oddzielne umowy, czy będzie to współnajem.

Zanim się przeprowadzisz

To normalne, że zostaniesz poproszony o wpłatę kaucji. Musisz ustalić datę przeprowadzki z właścicielem mieszkania.

Jeśli jesteś bezrobotny lub posiadasz bardzo niskie dochody, możesz ubiegać się o pomoc w postaci dodatku mieszkaniowego, czyli Housing Benefit.

Aby starać się o zasiłek mieszkaniowy, należy złożyć wniosek do Gateway. Do wniosku trzeba dołączyć dwa rodzaje dokumentu tożsamości (akt urodzenia, paszport, prawo jazdy, numer ubezpieczenia społecznego) oraz umowę najmu jako potwierdzenie miejsca pobytu i wysokości czynszu. Dodatkowo należy wykazać wysokość swoich dochodów. Zawsze proś o zaświadczenie z Gateway o złożeniu stosownych dokumentów.

Inne opcje zamieszkania

  • dołącz do Housing Register aby wnioskować o mieszkanie komunalne,
  • przeczytaj poradnik GOV.UK na temat wynajmu pokoju w czyimś mieszkaniu,
  • Rent a Room Scheme
    6 kwietnia 2016 roku kwota dochodu wolnego od opodatkowania z tytułu wynajmowania pokoju/pokoi w mieszkaniu została zwiększona z £4,250 do £7,500 rocznie. Od tego czasu roczny dochód z wynajmu w wysokości do £7,500 nie musi być zgłaszany w HMCR.
  • Help to Buy South (wspólna własność)
    Help to Buy South oferuje wiele różnych możliwości pomocy w kupnie lub wynajmie mieszkania, na które możesz sobie pozwolić finansowo.

Wioletta Tchórzewska 07824 162 886

Katarzyna Dudała 07756 944 650

Cezary Nowak 07863 819052

 
więcej o southampton.pl M

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Kobiety Mafii 2 w kinach w Southampton 2019

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.