HOME / INNE / Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II


Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II
Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II

Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II

Poradnik: jak znaleźć mieszkanie. Część II

Umowy

Jeśli zdecydujesz się na wynajem nieruchomości, upewnij się, że posiadasz kopię umowy najmu. Przed podpisaniem dokładnie zapoznaj się z jej treścią i wszystkimi szczegółami.

Sprawdź na jaki typ najmu się zgadzasz. W większości przypadków będzie to gwarantowany najem krótkoterminowy (assured shorthold tenancy – AST). Może się jednak zdarzyć, że będzie to pozwolenie na zajmowanie nieruchomości, co przyznaje Ci znacznie mniej praw.

Jeśli nie masz pewności jaki typ najmu jest określony w umowie, przed jej podpisaniem zasięgnij porady.

Jeśli będziesz wynajmować mieszkanie ze znajomymi, sprawdź czy będziecie posiadać oddzielne umowy, czy będzie to współnajem.

Zanim się przeprowadzisz

To normalne, że zostaniesz poproszony o wpłatę kaucji. Musisz ustalić datę przeprowadzki z właścicielem mieszkania.

Jeśli jesteś bezrobotny lub posiadasz bardzo niskie dochody, możesz ubiegać się o pomoc w postaci dodatku mieszkaniowego, czyli Housing Benefit.

Aby starać się o zasiłek mieszkaniowy, należy złożyć wniosek do Gateway. Do wniosku trzeba dołączyć dwa rodzaje dokumentu tożsamości (akt urodzenia, paszport, prawo jazdy, numer ubezpieczenia społecznego) oraz umowę najmu jako potwierdzenie miejsca pobytu i wysokości czynszu. Dodatkowo należy wykazać wysokość swoich dochodów. Zawsze proś o zaświadczenie z Gateway o złożeniu stosownych dokumentów.

Inne opcje zamieszkania

  • dołącz do Housing Register aby wnioskować o mieszkanie komunalne,
  • przeczytaj poradnik GOV.UK na temat wynajmu pokoju w czyimś mieszkaniu,
  • Rent a Room Scheme
    6 kwietnia 2016 roku kwota dochodu wolnego od opodatkowania z tytułu wynajmowania pokoju/pokoi w mieszkaniu została zwiększona z £4,250 do £7,500 rocznie. Od tego czasu roczny dochód z wynajmu w wysokości do £7,500 nie musi być zgłaszany w HMCR.
  • Help to Buy South (wspólna własność)
    Help to Buy South oferuje wiele różnych możliwości pomocy w kupnie lub wynajmie mieszkania, na które możesz sobie pozwolić finansowo.

 
więcej o southampton.pl M

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Co robić w przypadku zgubionego bagażu?

Co robić w przypadku zgubionego bagażu?

Reklamację można złożyć także w przypadku, gdy bagaż jest opóźniony. W przypadku zagubienia walizki czy torby, część przewoźników oferuje klientom drobną rekompensatę, dzięki której możemy kupić najpotrzebniejsze rzeczy (np. środki higieny). Nawet jeśli przedstawiciele linii sami nam tego nie proponują, to warto się o to upomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × two =