HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Polskie podium w Lydd

Polskie podium w Lydd

303 Squadron Team Southampton Polonia Wyscigi


Polskie podium w Lydd.

Niedziela 9 października rozpoczęła kolejne mistrzostwa IKR Lydd Winter Championship 16/17 w których bierze udział 303 Squadron Team pochodzący z Southampton, tym razem tylko z jednym kierowcą Maksymilianem ” Mad Max ” em Solarskim startującym w klasie Honda Cadet Clubman. 

Kwalifikacje poszły nie najgorzej zajmując 3 pozycję co dawało szansę na walkę o zwycięstwo.
Wyścig 1 (Heat 1) już na samym początku procedura startowa popsuła dobre chmury jakie panowały po kwalifikacji. Elektroniczny system  nie był włączony i start odbył się tylko za pomocą flagi, zdezorientowany Maksymilian nie ruszył na czas gdyż jego cała uwaga była skupiona na wyświetlaczu, który powinien zapalić się na zielono. Zamieszanie to spowodowało spadek na 7 miejsce. 
team-pochodzacy-z-southampton-tym-razem-tylko-z-jednym-kierowca-maksymilianem-mad-max-em-solarskim-uk
Na mecie pierwszego wyścigu pojawiły się łzy żalu  w oczach kierowcy 303 Squadron Team, który zdołał wspiąć się na 4 pozycję.
Wyścig 2(Heat 2) Maksymilian rozpoczynał z 4 pozycji.  Musiał się trochę potrudzić  aby wyprzedzić #19 Chris Doble  i ukończyć go na 3 miejscu tuż za #91 Archie Walker i #07 Jack Badger
Najwięcej emocji przyniósł finał . Po starcie z 3 pozycji Maksymilian wbił się na drugą pozycję po błędzie #91Archie Walker podczas startu.
Jednak dotychczasowy zwycięzca wyścigu nr. 1 i 2 szybko odzyskał to co stracił na starcie wykorzystując walkę pomiędzy #33 Mad Max i #07 Jack Badger o prowadzenie.  Przez kolejne okrążenia #33 Mad Max naciskał #07Jacka   który świetnie się bronił jednak na 3 okrążenia do końca uległ Polskiemu kierowcy oddając druga pozycję.
303 Squadron Team Southampton Polonia Wyscigi
Najszybszy w tym momencie kierowca 303 Squadron Team rozpoczął pogoń za liderem wykręcając najlepszy czas jednego okrążenia. Jednak chwila nieuwagi kosztowała go utratę  drugiego miejsca dla   #07Jack Badger. Jak Maksymilian sam potem przyznał nie zwracał uwagi na przeciwnika za plecami tylko skupił się nad tym przed sobą.
www.speedhive.mylaps.com/Sessions/4194347
Pierwszą rundę IKR Lydd Summer Championship 2016/17 w klasie Honda Cadet Clubman wygrał  #91Archie Walker drugi że stratą  1.810s. był #07Jack Badger. Trzecie miejsce przypada dla #33 Maksymiliana „Mad Max a” Solarskiego który dojeżdża  zaledwie 0.104s.stratą do drugiego i 1.914s do pierwszego.
www.speedhive.mylaps.com/Sessions/4194348
Kolejny start kierowcow 303 Squadron Team będzie miał miejsce już 22 października podczas 4 rundy IKR Clay Pigeon Raceway Summer Series 2016.
Team pochodzący z Southampton, tym razem tylko z jednym kierowcą Maksymilianem Mad Max em Solarskim Southampton
Team pochodzący z Southampton, tym razem tylko z jednym kierowcą Maksymilianem Mad Max em Solarskim Southampton.

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.