HOME / Wiadomości / UK / Z Polski wyemigrowało kolejne 100 tys. osób


Z Polski wyemigrowało kolejne 100 tys. osób
Z Polski wyemigrowało kolejne 100 tys. osób

Z Polski wyemigrowało kolejne 100 tys. osób

Z Polski wyemigrowało kolejne 100 tys. osób

W 2016 roku z Polski wyjechało ponad 100 tys. Polaków. Oznacza to, że poza granicami kraju przebywa około 2,5 miliona polskich obywateli.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował dane na temat rozmiarów i kierunków czasowej emigracji Polaków. Okazuje się, że w 2016 roku z Polski wyjechało więcej Polaków niż rok wcześniej – liczba ta wzrosła o około 4,7 proc. Większość z nich, bo 2 mln 214 tys., przebywa w Europie, z czego 2 mln 100 tys. w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Jak informuje GUS, najwięcej Polaków przebywa w Wielkiej Brytanii (788 tys. – wzrost o 68 tys.), Niemczech (687 tys. – wzrost o 32 tys.), Holandii (116 tys. – wzrost o 4 tys.) oraz Irlandii (112 tys. – wzrost o 1 tys.). Rośnie także liczba osób wyjeżdżających do  Austrii (z 36 tys. do 39 tys.), Belgii (z 52 tys. do 54 tys.), Danii (z 30 tys. do 32 tys.) i Szwecji (z 46 tys. do 49 tys. rok później). Natomiast coraz mniej Polaków wyjeżdża do Hiszpanii i Włoszech.

Szacuje się, że około 80 proc. czasowych emigrantów z Polski przebywa za granicą co najmniej 12 miesięcy – osoby te zaliczane są do emigrantów długookresowych.

źródło: goniec.com
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

BEZ IMIGRANTÓW CENY W SKLEPACH PÓJDĄ W GÓRĘ?

BEZ IMIGRANTÓW CENY W SKLEPACH PÓJDĄ W GÓRĘ?

Konsumenci będą płacić więcej za zakupy, jeśli po Brexicie imigranci będą musieli wyjechać – ostrzega brytyjskie konsorcjum handlu detalicznego (BRC).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 13 =