HOME / Wiadomości / Wiadomości Southampton / Polski Festyn Rodzinny już w ten weekend w Southampton

Polski Festyn Rodzinny już w ten weekend w Southampton

Polski Festyn Rodzinny już w następny weekend w Southampton


Polski Festyn Rodzinny w Southampton

Już 25.06 w Southampton odbędzie się pierwszy Polski Festyn Rodzinny. I jak na festyn przystało nie zabraknie atrakcji, zabaw, konkursów, loterii fantowej z licznymi nagrodami, oraz stoisk z polskim jedzeniem. Poza tym muzyka na żywo oraz kilkanaście stoisk, gdzie każdy będzie mógł uzyskać darmowe porady i informacje. Oficjalnego otwarcia, w tym przecięcia wstęgi, dokona burmistrza miasta Southampton oraz asystent nadkomisarza policji hrabstwa Hampshire.

Strefa Bezpieczeństwa oraz Zdrowia

Na terenie pikniku powstanie Strefa Bezpieczeństwa przygotowana przy współpracy z lokalną policją oraz strażą pożarną. Odwiedzający będą mogli nie tylko spotkać przedstawicieli Hampshire Constabulary oraz Hampshire Fire & Rescue, ale także uzyskać informacji na temat rekrutacji w policji oraz tego jak działają poszczególne wydziały. Obok Strefy Bezpieczeństwa powstanie Strefa Zdrowia. NHS wraz ze swoimi partnerami; Care UK oraz Stroke Association przygotuje liczne informacje na temat zdrowego życia, jak rzucić palenie czy też skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia.

 

Polski Festyn Rodzinny już w następny weekend w Southampton

 

Darmowe porady i informacje

Społeczna Akademia Nauk w Londynie, kancelaria prawna Simpkins & Co. Solicitors, brokerzy ubezpieczeniowi Pol Plan Insurance oraz Centrum Rozwiązań Finansowych w UK – Profit Tree, przesyłki pieniężne TransferGo, Southampton City Council oraz New Forest District Council to jedynie niektórzy z wystawców, którzy będą mieć swoje stoiska w trakcie imprezy.

Obok nich wystawią się także lokalne organizacje społeczne jak Carers in Southampton, Southampton Information Advice and Support Services.

Gry, zabawy i muzyka

Nie zabraknie atrakcji i zabaw dla najmłodszych, które odbędą się z animatorem zabaw dziecięcych DJ Karo z Bournemouth. Poza tym dmuchane zamki, mini wesołe miasteczko oraz malowanie twarzy. Na stoisku GottaBe! będzie istniała także szansa zakupienia losu na loterię, w której do wygrania będą nagrody warte ponad £1,000, w tym płyty Agnieszki Chylińskiej oraz zespołu Hey z autografami, plakaty z podpisami polskich artystów, bilety do muzeum, cyfrowy aparat fotograficzny, bilety na koncerty Dody, T.Love oraz kabaretu Ani Mru Mru i itd.

W przerwach kiedy dzieci odpoczywają od zabaw, na scenie pojawią się lokalni wokaliści; Daniel Eagle, Steve Simpkins, Jennie Monday, Alex Laxton oraz polski zespól 3City Project. Gościem specjalnym festynu będzie reprezentant Polski na Eurowizji w 2010 roku, Martin Fitch oraz trenerka Next Top Model, Kasia Rain, która poprowadzi na Festynie 45-minowe zajęcia fitness.

Coś na ząb

Podczas festynu odwiedzający będą mogli skosztować polskiego jedzenia m.in. pierogów, kiełbasy z grilla, ciast oraz słodkich wypieków polskich piekarni z Londynu. Nie zabraknie również stoiska z kawą, herbatą, napojami bezalkoholowymi czy popcornem.

Na miejscu znajduje się 50 miejsc parkingowych, jednak organizatorzy zachęcają do skorzystania z transportu publicznego; FirstBus nr. 8 i 10 oraz Blue Star nr. 18. Przystanek Midanbury Lane. Ewentualnie najbliższa stacja kolejowa Bitterne.

Zapraszamy serdecznie.

 

Polski Festyn Rodzinny w Southampton
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.