HOME / Wiadomości / Brexit / Polski autokar biura podróży AGAT zdemolowany w Southampton

Polski autokar biura podróży AGAT zdemolowany w Southampton

Polski autokar biura podróży AGAT zdemolowany w Southampton


Polski autokar biura podróży AGAT zdemolowany w Southampton.

W autokarze polskiego biura podróży Agat, które obsługuje regularną linię autokarową Kraśnik-Southampton wybito szyby, zdemolowano wnętrze, wyrwano joystick skrzyni biegów. Wewnątrz sprayem wymalowano różne hasła, w tym, jak przekonuje przewoźnik, antypolskie. Policja miała zająć się sprawą dopiero po interwencji przewoźnika w polskiej ambasadzie.

Autokar stał zaparkowany na płatnym parkingu przed hotelem Ibis / Novotel w Suthampton przy West Quay Road. Do zniszczenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

„Bardzo umiarkowane” czynności policji w sprawie „Polski autokar biura podróży AGAT zdemolowany w Southampton”.

Artur Kuśmierzak, manager biura podróży Agat, zauważył, że policja, która przybyła na miejsce po zawiadomieniu o zdarzeniu, nie zabezpieczyła żadnych śladów.

 

 

– Ich działanie ograniczyło się do zrobienia notatki i poinformowania nas o konieczności zwrócenia się do ubezpieczyciela – powiedział Kuśmierzak określając czynności angielskiej policji „bardzo umiarkowanymi”.

Dopiero po interwencji biura w ambasadzie i zajęciu się sprawą przez polskie służby konsularne, policja miała zrobić coś więcej.

– Wnosiliśmy m.in. o zabezpieczenie hotelowego monitoringu – wyjaśnia Artur Kuśmierzak. Podkreśla przy tym, że komisariat policji jest oddalony od parkingu zaledwie o 400 metrów.

 

Pierwszy taki incydent od 2001 r.

– Straty szacujemy na dziesiątki tysięcy funtów – powiedział Kuśmierzak. Dodał, że autokar był praktycznie nowy, a do kosztów, jakie będzie musiało ponieść biuro doliczyć trzeba konieczność zapewniania transportu u innych przewoźników dla pasażerów, którzy musieli pilnie wracać do Polski. Część z ponad 20 osób, które miały wracać we wtorek tym autokarem do kraju wróci kursem w czwartek.

– Jeździmy do Anglii od 2001 r. i jeszcze nigdy coś podobnego się nie wydarzyło – ze smutkiem zauważa Kuśmierzak, zwracając uwagę, że po Brexicie nastroje w Anglii diametralnie się zmieniły.

Firma Agat świadczy swoje usługi od bardzo dawna i zapewne nie jeden  z nas właśnie takim autokarem dotarł do Southampton.

By wspomóc firmę zapraszamy do korzystania z jej usług. www.agat.eu

 

| za: polsatnews.pl
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + eighteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.