HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Polak Vice Mistrzem w Clay IKR Summer Series 2016

Polak Vice Mistrzem w Clay IKR Summer Series 2016Polak Vice Mistrzem w Clay IKR Summer Series 2016

Na Clay Pigeon Raceway w sobotę 19 listopada zjawiło się aż  95 zawodników na ostatniej 5 rundzie Clay IKR Summer Series 2016. Rywalizowali oni aż w 5 klasach. Najbardziej liczna a zarazem  najmłodsza klasa Cadet  zgromadziła aż 22 zawodników w tym dwóch naszych rodaków.
Colin Ważny,  oraz Maksymilian „Mad Max” Solarski kierowcy ”303 Squadron Team” z bojowym nastawieniem przystąpili do ostatniej rundy,  gdzie ważyły się losy walki o tytuły Vice Mistrzów Clay IKR Summer Series 2016. Mistrzostwo zapewnił sobie już po 4 rundzie #21 Sean Cuss, który zgromadził tylko 13pkt.
polak-vice-mistrzem-w-clay-ikr-summer-series-2016-4
Walka o pozostałe dwa tytuły Vice Mistrzów, rozegrać się miała pomiędzy zajmującym 2 miejsce #48 Jack Finch, który uzbierał 36pkt. i #33 Maksymilianem ”MadMax”em Solarskim. Przed rozpoczęciem ostatniej rundy zajmował 3 pozycję z 70pkt do Jack Finch zachowując matematyczne szanse na zdobycie 2 miejsca na koniec sezonu.
Jednak największe zagrożenie czyhało za plecami Polskiego zawodnika, gdzie z niewielką stratą punktową czaiło się aż dwóch zawodników. Na 4 miejscu w klasyfikacji sezonu był #46 Jake Stuckey z 79pkt , oraz #30 Mason Perren z 88pkt na swoim koncie. To pomiędzy tą trójką miało się wszystko rozegrać. 
W Heat 1 z pierwszego rzędu startowali głowni pretendenci do tytułu Vice Mistrza #33 MadMax oraz #46Jake. Pierwszy wyścig wygrał  #88 Thomas YC  , #46 Jake Stuckey był 4 odrabiając 3pkt.do #33 MadMax-a który był 7. Tempo nie było najgorsze, jednak dwa błędy spowodowały utratę aż 4 pozycji. Nasz drugi kierowca w stawce Colin,  jak na swoje możliwości spisał się dobrze odjeżdżając na 16 miejscu przed bardziej doświadczonymi zawodnikami.
polak-vice-mistrzem-w-clay-ikr-summer-series-2016-2
Do Heat 2 #33 MadMax startował z 17, a #46 Jake z 20 pozycji. Na pierwszym okrążeniu doszło do kolizji na przodzie stawki, poza tor wypadło aż 4 kierowców. Zamieszanie było dość duże i zarazem niebezpieczne. Polski zawodnik jednak nie stracił zimnej krwi i świetnie poradził sobie omijając kierowców zamieszanych w to zajście awansując na 4 pozycję. Po trzecim okrążeniu MadMax był już na 2 miejscu, naciskając #48Jack Finch popełnił błąd, spadł na 3 miejsce po tym jak wyprzedził go #55Harry James.  Gdy #55Harry i #48Jack walczą o pierwsze miejsce #33MadMax ich dogania , #55Harry wyprzedza #48Jack i zaczyna uciekać ,po kolejnym okrążeniu, ulega też  #33MadMax owi, który notuje rekord w 3 sektorze, i rozpoczyna pogoń  za liderem, którym był #55Harry James. Do końca wyścigu nic się nie zmienia i wygrywa go #55Harry James przed #33Maksymilianem ”MadMax”em Solarskim, który zaliczył swój najlepszy wyścig do tej pory na Clay Pigeon Raceway. Jego konkurent do Vice Mistrza był dopiero 8 co pozwoliło zwiększyć przewagę punktową do 11 oczek.
Heat 2 dla Colina nie był szczęśliwy.  Po problemach z silnikiem dojechał na 19 pozycji. Awaria została usunięta i cały Team mógł przystąpić do ostatniego wyścigu kwalifikacyjnego .
Heat 3 to dla naszego rodaka ponowny start z tyłu stawki. Tym razem musiał atakować z 14 pozycji. Udało się przebić na 9 pozycję i ponownie być przed swoim głównym rywalem do tytułu Vice Mistrza. Colin natomiast osiąga metę na 19 pozycji. Bardzo się starał aby osiągnąć lepszy wynik jednak jego doświadczenie jazdy w deszczu jest zbyt małe by cieszyć się lepszym wynikiem na tą chwilę. 
Po trzech wyścigach kwalifikacyjnych przyszła pora na finał do którego „Mad Max” startował z 6 pozycji mając za sobą głównych rywali (7 i 8 pozycja) do walki o koncowe podium. Gdy przystąpili do ostatnich zmagań w tym sezonie, po starcie MadMax utrzymał pozycję i spokojnie się jej trzymał.  W połowie wyścigu wykorzystał  błąd rywali z przodu i ukończył wyścig na wspaniałym 4 miejscu w ostatniej 5tej rundzie sezonu 2016.
Dla Colina  nie był to zbyt udany wyścig, który zakończył na 20 pozycji. Zbyt małe doświadczenie nie pozwoliło na osiągnięcie lepszego rezultatu. Zapewne te 4 starty w tym sezonie wiele go już  nauczyły. Nie pozostaje nic jak więcej trenować by piąć się w górę stawki.
polak-vice-mistrzem-w-clay-ikr-summer-series-2016
Wynikiem tym Maksymilian „Mad Max” Solarski  zapewnil sobie jednak tyłu  ll Vice Mistrza Clay IKR Summer Series 2016!!! 
Tym samym jest pierwszym Polakiem który tego dokonał !!!
polak-vice-mistrzem-w-clay-ikr-summer-series-2016-5
Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty,  a Was zapraszamy do śledzenia naszego funpaga @303SquadronTeam.
Radości nie ma końca!
polak-vice-mistrzem-w-clay-ikr-summer-series-2016-6
 
Podziękowania dla naszychpatronów medialnych za wsparcie w tym sezonie!!!
southampton.pl TopMejt – Portal Polaków w UK.  
Polak Vice Mistrzem w Clay IKR Summer Series 2016
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.