HOME / Wiadomości / UK / Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC!

Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC!

Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC Paul T. Lajszczak


Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC!

Polski biznesmen i inwestor Paul T. Lajszczak został bohaterem serialu dokumentalnego „The Landlords Moved In” emitowanego przez jeden
z najpopularniejszych kanałów w Wielkiej Brytanii BBC1. Do udziału w tej chętnie oglądanej serii zostali zaproszeni zamożni posiadacze
nieruchomości mieszkający na Wyspach, wśród nich nasz odnoszący ogromne sukcesy rodak.

 

Serial jest emitowany na terenie Wielkiej Brytanii w godzinach wieczornych, w porze największej oglądalności. Formuła „The Landlords Moved In” polega na zamianie miejsc – bogaci landlordowie przez tydzień żyją życiem swoich lokatorów. Wprowadzają się do wynajmowanych przez nich mieszkań a do dyspozycji mają wyłącznie ich skromny budżet. Poprzednie odcinki z udziałem brytyjskich landlordów, często oderwanych od codziennej rzeczywistości, wzbudziły ogromne emocje i doczekały się wielu komentarzy w najpopularniejszych brytyjskich tytułach takich jak:
„The Telegraph”, „The Guardian” i „The Sun”.

Bohaterem premierowego czwartego odcinka serii, który został wyemitowany 30 sierpnia w BBC1, jest Paul Lajszczak – polski biznesmen i inwestor, właściciel kilkudziesięciu firm i ponad trzydziestu nieruchomości, mieszkający od kilkunastu lat w Wielkiej Brytanii. Na pytanie dlaczego zdecydował się wziąć udział w programie, odpowiada: Mam w sobie ogromną potrzebę działania, chcę zdobywać nowe doświadczenia. Udział w „The Landlords Moved In” traktuję jako przygodę i kolejne wyzwanie.

 

Patrząc na życiorys Paula Lajszczaka –  rocznik ’80! i jego dokonania zawodowe, trudno nie przyznać, że są po prostu nadzwyczajne. 14 lat temu postawił wszystko na jedną kartę i postanowił zamieszkać w Wielkiej Brytanii. Zaczynał z 300 funtami w kieszeni i setkami pomysłów na biznes. Obecnie jest milionerem i właścicielem kilkudziesięciu firm i nieruchomości. Jednocześnie jest coachem, mówcą motywacyjnym i komentatorem politycznym. To, co dla większości z nas wydaje się nieosiągalne, dla Pawła jest czymś zupełnie naturalnym. Jak sam mówi, już od dziecka był wyjątkowo aktywny, miał setki zainteresowań, ponadprzeciętną inteligencję i żyłkę do handlu. Studiował na kilku kierunkach: dziennikarstwo, nauki polityczne i europeistykę. Zaczął pracować już jako nastolatek – na lokalnych targach i sprzedając polisy ubezpieczeniowe. Potem była agencja rekrutacyjna, jedna z największych w Polsce, specjalizująca się w zatrudnianiu za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii. Firma odniosła duży sukces, jednak Paul postanowił szukać kolejnych wyzwań za granicą. Imał się najróżniejszych zajęć – pracował w barze, sprzedawał polisy ubezpieczeniowe rolnikom i reklamy dla Google ( z dużymi sukcesami!). Założył własny lokal z jedzeniem na wynos, niedługo potem firmę budowlaną  i sprzątającą. Przez kolejne lata systematycznie inwestował i rozwijał kolejne biznesy – m.in. w branży doradztwa finansowego  i zarządzania  nieruchomościami. Obecnie, jak już wiemy, jest milionerem, właścicielem ponad trzydziestu nieruchomości oraz kilkudziesięciu firm w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Bliskim Wschodzie.

W jego portfolio biznesowym znajdziemy m.in.:  Crowdfunding Place – jedną z pierwszych platform crowdfundingowych on-line w Wielkiej Brytanii, która oferuje możliwość inwestycji w  nieruchomości na zasadzie udziałów; Financial Brokers –  jeden z największych w Wielkiej Brytanii brokerów finansowych obsługujący Polaków  i innych obcokrajowców mieszkających w UK w ich ojczystych językach, House in UK – firma zajmująca się inwestycjami w nieruchomości oraz zarządzaniem nimi, i ostatni nabytek Bio Diesel NW – rafineria biopaliw. Obecnie Paul jest zaangażowany w tworzenie kancelarii prawnej w Wielkiej Brytanii oraz unikalnych przestrzeni co-workingowych Place2B w Warszawie, a także w Manchesterze, gdzie będzie połączona z coctail barem i galerią sztuki. Rozwija także swoją działalność na Bliskim Wschodzie i w Polsce, gdzie założył firmę Fortune Consulting, która będzie wprowadzać na brytyjską giełdę polskie i inne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, chcące pozyskać środki finansowe od inwestorów zagranicznych na swój rozwój.

Prywatnie jest człowiekiem wielu pasji i talentów. To zapalony podróżnik, inwestor na rynku Forex i Crypto, oraz dumny ojciec córeczki Zoe. Chętnie dzieli się z swoją wiedzą i doświadczeniem, chce też inspirować innych, dlatego został coachem i mówcą motywacyjnym. Jest zapraszany przez organizatorów eventów o tematyce nieruchomości i business coachingu, oraz największe uczelnie w Polsce i za granicą. Wśród przyjaciół i partnerów biznesowych słynie z szalonych pomysłów, które często są traktowane jako żart, dopóki… nie wdroży ich w życie z sukcesem! Na pytanie, o to jaki ma przepis na sukces, odpowiada:
Kieruję się zawsze zasadą: Dostrzegaj to, czego nie widzą inni, rób to, o czym inni nie mają odwagi nawet zamarzyć.

Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC.
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach.

Wydawać by się mogło, że ostatnim miejscem gdzie możemy wybrać się na ryby jest szkoła. Okazuje się jednak ze dzięki autorskiemu projektowi „Building Bridges”, prowadzonemu od kilku lat przez Radosława Papiewskiego, uczniowie z kilkunastu polskich szkół w UK będą miały szanse dowiedzieć się i zasmakować wędkarstwa bez opuszczania budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three − two =