HOME / Wiadomości / UK / Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC!

Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC!

Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC Paul T. Lajszczak


Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC!

Polski biznesmen i inwestor Paul T. Lajszczak został bohaterem serialu dokumentalnego „The Landlords Moved In” emitowanego przez jeden
z najpopularniejszych kanałów w Wielkiej Brytanii BBC1. Do udziału w tej chętnie oglądanej serii zostali zaproszeni zamożni posiadacze
nieruchomości mieszkający na Wyspach, wśród nich nasz odnoszący ogromne sukcesy rodak.

 

Serial jest emitowany na terenie Wielkiej Brytanii w godzinach wieczornych, w porze największej oglądalności. Formuła „The Landlords Moved In” polega na zamianie miejsc – bogaci landlordowie przez tydzień żyją życiem swoich lokatorów. Wprowadzają się do wynajmowanych przez nich mieszkań a do dyspozycji mają wyłącznie ich skromny budżet. Poprzednie odcinki z udziałem brytyjskich landlordów, często oderwanych od codziennej rzeczywistości, wzbudziły ogromne emocje i doczekały się wielu komentarzy w najpopularniejszych brytyjskich tytułach takich jak:
„The Telegraph”, „The Guardian” i „The Sun”.

Bohaterem premierowego czwartego odcinka serii, który został wyemitowany 30 sierpnia w BBC1, jest Paul Lajszczak – polski biznesmen i inwestor, właściciel kilkudziesięciu firm i ponad trzydziestu nieruchomości, mieszkający od kilkunastu lat w Wielkiej Brytanii. Na pytanie dlaczego zdecydował się wziąć udział w programie, odpowiada: Mam w sobie ogromną potrzebę działania, chcę zdobywać nowe doświadczenia. Udział w „The Landlords Moved In” traktuję jako przygodę i kolejne wyzwanie.

 

Patrząc na życiorys Paula Lajszczaka –  rocznik ’80! i jego dokonania zawodowe, trudno nie przyznać, że są po prostu nadzwyczajne. 14 lat temu postawił wszystko na jedną kartę i postanowił zamieszkać w Wielkiej Brytanii. Zaczynał z 300 funtami w kieszeni i setkami pomysłów na biznes. Obecnie jest milionerem i właścicielem kilkudziesięciu firm i nieruchomości. Jednocześnie jest coachem, mówcą motywacyjnym i komentatorem politycznym. To, co dla większości z nas wydaje się nieosiągalne, dla Pawła jest czymś zupełnie naturalnym. Jak sam mówi, już od dziecka był wyjątkowo aktywny, miał setki zainteresowań, ponadprzeciętną inteligencję i żyłkę do handlu. Studiował na kilku kierunkach: dziennikarstwo, nauki polityczne i europeistykę. Zaczął pracować już jako nastolatek – na lokalnych targach i sprzedając polisy ubezpieczeniowe. Potem była agencja rekrutacyjna, jedna z największych w Polsce, specjalizująca się w zatrudnianiu za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii. Firma odniosła duży sukces, jednak Paul postanowił szukać kolejnych wyzwań za granicą. Imał się najróżniejszych zajęć – pracował w barze, sprzedawał polisy ubezpieczeniowe rolnikom i reklamy dla Google ( z dużymi sukcesami!). Założył własny lokal z jedzeniem na wynos, niedługo potem firmę budowlaną  i sprzątającą. Przez kolejne lata systematycznie inwestował i rozwijał kolejne biznesy – m.in. w branży doradztwa finansowego  i zarządzania  nieruchomościami. Obecnie, jak już wiemy, jest milionerem, właścicielem ponad trzydziestu nieruchomości oraz kilkudziesięciu firm w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Bliskim Wschodzie.

W jego portfolio biznesowym znajdziemy m.in.:  Crowdfunding Place – jedną z pierwszych platform crowdfundingowych on-line w Wielkiej Brytanii, która oferuje możliwość inwestycji w  nieruchomości na zasadzie udziałów; Financial Brokers –  jeden z największych w Wielkiej Brytanii brokerów finansowych obsługujący Polaków  i innych obcokrajowców mieszkających w UK w ich ojczystych językach, House in UK – firma zajmująca się inwestycjami w nieruchomości oraz zarządzaniem nimi, i ostatni nabytek Bio Diesel NW – rafineria biopaliw. Obecnie Paul jest zaangażowany w tworzenie kancelarii prawnej w Wielkiej Brytanii oraz unikalnych przestrzeni co-workingowych Place2B w Warszawie, a także w Manchesterze, gdzie będzie połączona z coctail barem i galerią sztuki. Rozwija także swoją działalność na Bliskim Wschodzie i w Polsce, gdzie założył firmę Fortune Consulting, która będzie wprowadzać na brytyjską giełdę polskie i inne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, chcące pozyskać środki finansowe od inwestorów zagranicznych na swój rozwój.

Prywatnie jest człowiekiem wielu pasji i talentów. To zapalony podróżnik, inwestor na rynku Forex i Crypto, oraz dumny ojciec córeczki Zoe. Chętnie dzieli się z swoją wiedzą i doświadczeniem, chce też inspirować innych, dlatego został coachem i mówcą motywacyjnym. Jest zapraszany przez organizatorów eventów o tematyce nieruchomości i business coachingu, oraz największe uczelnie w Polsce i za granicą. Wśród przyjaciół i partnerów biznesowych słynie z szalonych pomysłów, które często są traktowane jako żart, dopóki… nie wdroży ich w życie z sukcesem! Na pytanie, o to jaki ma przepis na sukces, odpowiada:
Kieruję się zawsze zasadą: Dostrzegaj to, czego nie widzą inni, rób to, o czym inni nie mają odwagi nawet zamarzyć.

Polak bohaterem popularnej serii dokumentalnej BBC.
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Skrzynki pocztowe w Southampton

Skrzynki Pocztowe w Southampton

Jeśli chcesz coś znaleźć w Southampton to jest odpowiednie miejsce. Wyszukaj skrzynkę pocztową lub szkołę w rejonie, który Cię interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − six =