HOME / Wiadomości / UK / Podsumowanie roku 2016


podsumowanie roku 2016
podsumowanie roku 2016

Podsumowanie roku 2016

Podsumowanie roku 2016

 

Początek nowego roku jest zawsze dobrym czasem na podsumowanie tego, co minęło. Zobaczmy zatem, co przyniosła nam pierwsza połowa 2016 roku.

STYCZEŃ

 • Ostatecznie zatwierdzono sprzedaż dawnej fabryki Forda w Southampton.

Nowym właścicielem terenu w dzielnicy Swaythling stał się Mountpark. Szacuje się, że transakcja może przyczynić się do powstania 1000 nowych miejsc pracy.

 • “Nielegalna” firma taksówkarska Southampton Town Lifts oferująca tanie przejazdy za pomocą prywatnych samochodów została zamknięta.

LUTY

 • Klub piłkarski Eastleigh ujawnił ambitny plan powstania nowego, wielozadaniowego stadionu na 9000 miejsc siedzących, mającego kosztować 10 milionów funtów.
 • Spółka inwestycyjna Long Harbour z siedzibą w Londynie ujawniła plany zmian na terenie opuszczonej elektrowni Fawley.

Planowane jest zburzenie 43-letniego budynku i zastąpienie go pokazową inwestycją na ponad 1000 mieszkań oraz luksusową mariną.

MARZEC

 • Przewidziano, że Southampton stanie na czele walki przeciwko rakowi, po zatwierdzeniu planu powstania światowej klasy ośrodka badawczego.
 • Weteran wojny o Falklandy, Simon Weston, otworzył nowy ośrodek w Southampton dla kobiet i mężczyzn, którzy służyli państwu. Oferuje zakwaterowanie dla bezdomnych weteranów.

KWIECIEŃ

 • Ponad 1000 młodych ludzi zebrało się w klubie nocnym w Southampton, aby uczcić pamięć utalentowanego gracza rugby, który zginął w wypadku samochodowym.

Rodzina i przyjaciele oddali hołd Macaulay’owi Campbell, znanemu jako Mac.

 • Kontrowersyjna firma przewozowa Uber zaczęła oferować w Southampton przejazdy o 10-15 centów tańsze, niż klasyczne taksówki.

MAJ

 • Tysiące osób wyszło na ulice Southampton aby po 40 latach oddać cześć zwycięzcom 1976 FA Cup.
 • Southampton zostało określone jednym z najgrubszych miejsc w UK.

Na każde 100 tysięcy osób w Southampton, 1755 ma zdiagnozowany pierwszy lub drugi stopień otyłości.

CZERWIEC

 • Rockman-weteran Rod Steward świętował swój tytuł szlachecki koncertem w Ageas Bowl.

Około 27 tysięcy fanów zebrało się aby śpiewać jego największe przeboje, takie jak „Maggie May” oraz „The First Cut Is The Deepest”.

 • Politycy z Hampshire wyrazili swoje wstrząśnięcie zabójstwem Jo Cox, posłanki Partii Pracy, która została zastrzelona i pchnięta nożem na ulicy na terenie swojego okręgu wyborczego.

Podsumowanie roku 2016 – kolejna część już jutro.
więcej o southampton.pl M

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Porady zawodowe i edukacyjne dla mlodziezy

Porady zawodowe i edukacyjne dla młodzieży

Wspieram również młodzież 14+ (czyli przyszłych dorosłych), która podobnie jak dorośli, może mieć problem z wyborem dalszej drogi rozwoju oraz kariery. W końcu poza tym, że specjalizuję się w edukacji dorosłych, jestem też pedagogiem, nauczycielem angielskiego, prowadzę doradztwo zawodowe i edukacyjne oraz pracuję z dorosłymi i młodzieżą na collegu. Mogę więc pomóc nie tylko Tobie, ale także Twojemu nastoletniemu dziecku.

Jeden komentarz

 1. southampton.pl

  #Podsumowanie #Roku #2016 ciąg dalszy.

  https://t.co/EchmRsPtiX

  #NowyRok #Wydarzenia

  więcej na… https://t.co/LOiZitZliU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + nine =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.