HOME / Wiadomości / UK / Początkujący kierowcy będą musieli używać nawigacji.


Początkujący kierowcy będą musieli używać nawigacji
Początkujący kierowcy będą musieli używać nawigacji

Początkujący kierowcy będą musieli używać nawigacji.

Początkujący kierowcy będą musieli używać nawigacji podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy. Bezpieczne korzystanie z urządzenia będzie podlegało ocenie ich umiejętności. 

Pozostałe zmiany ogłoszone przez DVSA obejmują podwojenie jazdy do 20 minut oraz wymianę niektórych manewrów na inne. Zawracanie po łuku ma zostać zastąpione bardziej prawdopodobną sytuacją, jaką jest wjeżdżanie na parking. Fundacja RAC uznała, że jest to najbardziej znacząca zmiana, jaka ma się dokonać od czasu, kiedy w 1996 roku został wprowadzony teoretyczny egzamin.

Minister transportu, Andrew Jones, stwierdził, że te środki przyczynią się do ochrony życia. „Mamy jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie, ale zawsze staramy się, by były jeszcze bezpieczniejsze. Te ogłoszone dzisiaj zmiany pomogą zmniejszyć liczbę rannych i zabitych na naszych drogach. Pozwolą również nabyć nowym kierowcom umiejętności, które pozwolą im na bezpieczne poruszanie się ulicami.

Nowe zasady testu na prawo jazdy wejdą w życie 4. grudnia tego roku.

Wypadki drogowe są największymi „mordercami” młodych ludzi. Stanowią ponad 25% wszystkich przyczyn zgonów wśród osób w przedziale wiekowym 15-19 lat.

Dyrektor generalny DVSA, Gareth Llewellyn, powiedział, że priorytetem jest pomaganie w bezpiecznym prowadzeniu samochodu. Upewnienie się, że test na prawo jazdy lepiej sprawdza zdolność kierowcy do samodzielnej i bezpiecznej jazdy jest częścią strategii. Ma ona na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu na drogach Wielkiej Brytanii. „Bardzo ważne jest, aby testy były na bieżąco aktualizowane wraz z rozwojem technologii pojazdów. Powinny obejmować swoimi zakresem najbardziej ryzykowane sytuacje, jakie może spotkać młody kierowca po zdaniu egzaminu.”

Ponad połowa wszystkich kierowców posiada nawigację satelitarną, a około 70% respondentów konsultacji społecznych wyraziło chęć, by nowi kierowcy uczyli się używać ich bezpiecznie. Grupy motoryzacyjne z entuzjazmem przyjęły nowe inicjatywy, które testowano przez 2 lata.

Zmniejszenie ilości powolnych manewrów na spokojnych drogach ma pozwolić egzaminatorom na lepszą ocenę umiejętności bezpiecznego zachowania kierowcy na zatłoczonych ulicach. Tam młodzi mają problemy z zachowaniem większej uwagi, co prowadzi do częstszych wypadków. „Kandydaci będą objęci bardziej realistycznej ocenie ich gotowości do samodzielnego poruszania się pojazdami. Wiele zmieniło się od pierwszego egzaminu w 1935 roku. Prawdą jest również, że testy ewoluują – podobnie jak samochody, którymi się poruszamy. Wprowadza się w nich coraz większą ilość sterowników wspomagających technologię. Jednym z nich jest właśnie wbudowana nawigacja satelitarna. Nowicjusze muszą wykazać się odpowiednimi umiejętnościami i stylem jazdy, aby radzić sobie z rozwijającym się środowiskiem.”.

Prezydent Stowarzyszenia Samochodowego (AA), uważa, że nowa formuła testu pomoże w wykształceniu lepszych i bezpieczniejszych kierowców. Jest świadomy tego, że są oni znacznie bardziej narażeni na sytuacje drogowe, dlatego powinno się przygotowywać ich do prawdziwej jazdy. Wprowadzone zmiany mają poddawać testowi w bardziej realistyczny sposób kierowców, którzy po usunięciu tabliczek L będą poruszać się po drogach.

 

 
więcej o southampton.pl N

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.