HOME / PORADNIKI / Nowe Zasady Opłaty Skarbowej (SDLT) w Wielkiej Brytanii

Nowe Zasady Opłaty Skarbowej (SDLT) w Wielkiej Brytanii

Opłata Skarbowa SDLT Stamp Duty Land Tax

Opłata Skarbowa SDLT – Nowe Zasady w Wielkiej Brytanii

Nowe zasady opłaty skarbowej za kupno dodatkowych nieruchomości w UK zostały potwierdzone przez rząd. Intencją zmian jest poprawa rynku mieszkaniowego jednakże niektóre nowe zasady mogą sprawić kłopoty przeciętnym kupcom domów.

Steve Taylor, prawnik od nieruchomości w Malcolm C Foy & Co w Doncaster tłumaczy główne zmiany opłaty skarbowej oraz na kogo będą one miały wpływ.

Opłata skarbowa, czyli tak zwane SDLT  (Stamp Duty Land Tax) jest opłacana przy kupnie każdego domu, który kosztuje ponad £125,000. Od 1 kwietnia 2016 każdy kto już jest właścicielem domu będzie musiał zapłacić dodatkowe 3% opłaty skarbowej jeżeli ma zamiar zakupić dodatkową nieruchomość.

Dodatkowe nieruchomości

Zmiana nie dotyczy osób, które są właścicielami tylko jednej nieruchomości. Jeżeli masz zamiar kupić dodatkową nieruchomość to kluczowym pytaniem jest to, czy będzie ona Twoim nowym miejscem zamieszkania. Jeżeli tak i jeżeli chcesz sprzedać poprzednie miejsce zamieszkania w tym samym czasie lub w okresie trzech lat to nowa opłata skarbowa nie będzie opłacana. W innym przypadku, będziesz musiał pokryć koszt nowej stawki.

Nowe zasady mają ogromny zasięg i tyczą się nieruchomości wynajmowanych oraz wynajmów wakacyjnych. Każda posiadana nieruchomość, nie ważne gdzie znajduje się na świecie, jest brana pod uwagę.

Nowe zasady są bardzo skomplikowane. Jako właściciel nieruchomości, musisz upewnić się, że płacisz poprawną sumę urzędowi skarbowemu. W tym przypadku najlepiej jest zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej.

Niwelowanie przepisów Oplata Skarbowa SDLT

Jeżeli przeprowadzasz się z jednego domu do drugiego, ale najpierw kupujesz nowy dom, a później sprzedajesz swój to zostaniesz złapany przez nowe zasady. Będziesz musiał zapłacić wyższą opłatę skarbową przy kupnie nowego domu. Jeżeli  jednak Twój poprzedni dom zostanie sprzedany w ciągu trzech lat to odzyskasz dodatkową opłatę skarbową, którą wcześniej zapłaciłeś.

Małżeństwa Oplata Skarbowa SDLT

Małżeństwa mogą posiadać tylko jedną nieruchomość między sobą. Wyższa opłata skarbowa będzie opłacana nawet wtedy kiedy tylko jeden z małżonków zakupi dodatkową nieruchomość indywidualnie, chyba że poprzednia zostanie sprzedana w ciągu trzech lat. Rząd wie o tym, że nowe zasady sprawią trudności małżeństwom, w przypadku kiedy małżonkowie chcą się rozstać. Dlatego właśnie małżonkowie w separacji mogą być traktowani indywidualnie w niektórych okolicznościach. Zasięgnij porady prawnej jeżeli znajdujesz się we właśnie takiej sytuacji.

Związki

Nieruchomości zakupione przez obojga partnerów, którzy nie są po ślubie będą również podlegały wyższej opłacie skarbowej. Jest to na niekorzyść dla kogoś, kto kupuje pierwszy dom z partnerem, który już posiada nieruchomość.

Rodzice wspierający dzieci

Nowe zasady będą miały wpływ również na rodziców, którzy kupują nieruchomości wraz z dziećmi w celu zapewnienia im pomocy finansowej. Nowa opłata będzie opłacana w tym przypadku, chyba że rodzice będą chcieli sprzedać własny dom.

Nieruchomości dziedziczone

Spadek to kolejny obszar, w którym właściciele nieruchomości będą musieli zasięgnąć porady prawnej. Opłata skarbowa nie jest opłacana w przypadku spadku i nie ma w tym żadnych zmian. Jednakże, odziedziczona nieruchomość może zostać wzięta pod uwagę w przypadku kiedy ktos już posiada więcej niż jedną nieruchomość mieszkalną oraz kiedy nieruchomość została odziedziczona. Jeżeli nieruchomość jest posiadana w formie powiernictwa to zasady są jeszcze bardziej skomplikowane.

Nieruchomości firmowe

Nowe zasady mają wpływ na nieruchomości zakupione przez firmy i nawet kupno pierwszej nieruchomości mieszkalnej będzie podlegało pod wyższą opłatę skarbową. Rząd miał wziąć pod uwagę rolę inwestorów na rynku mieszkaniowym i kupna większej ilości nieruchomości miały zostać zwolnione z opłaty skarbowej SDLT ale zadecydowano, że nawet one będą podlegać nowym zasadom.

Przepisy mówią, że nowa opłata nie podlega transakcjom gdzie kontrakty zostały wymienione przed dniem 26 listopada 2015.

Tak samo jak w przypadku prawa podatkowego, jest to bardzo skomplikowany obszar i każdy właściciel nieruchomości powinien zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej na temat konsekwencji kupna nieruchomości mieszkalnej.

Jeżeli masz zamiar kupić nieruchomość mieszkalną, skontaktuj się ze Stevem Taylor pod numered 01302 340 005.

Steve Taylor

E: [email protected]
T: 01302 340005
F: 01302 322283
W: www.malcolmcfoy.co.uk

Artykuł zawiera treść, której celem jest ogólna świadomość. Nie jest to prawna lub profesjonalna porada. Prawo mogło zmienić się od czasu publikacji tego artykułu. Czytelnicy nie powinni działać na bazie zawartych informacji i powinni zasięgnąć właściwej profesjonalnej porady na temat własnych, indywidualnych okoliczności.  (04/04/2016) Oplata Skarbowa SDLT

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.