HOME / Wiadomości / Ogromny pożar sklepu z fajerwerkami w Southampton

Ogromny pożar sklepu z fajerwerkami w Southampton

Ogromny pożar sklepu z fajerwerkami w Southampton

Ogromny pożar sklepu z fajerwerkami w Southampton

 

Rano około godziny 5.00 na Bitterne Road West w Southampton doszło do pożaru sklepu Southern Firework Factory, w którym sprzedawane były fajerwerki.

Mieszkańców okolicy obudził huk i wystrzały fajerwerków, które potem przerodziły się w wielki pożar i ogromny wybuch. Do zdarzenia zostało wezwanych 13 załóg straży pożarnej i ponad 70 strażaków z całego Hampshire. Wszystkich mieszkańców  w promieniu 100m od miejsca wybuchu ewakuowano ze względów bezpieczeństwa.

 

Policja częściowo zamknęła Bitterne Road West, a kierowcy proszeni są by unikać tego rejonu ze względu na trwające tam prace porządkowe po pożarze nawet w godzinach wieczornych.

Większość mieszkańców w godzinach popołudniowych mogła powrócić do swoich domostw.

Z powodu pożaru zostały również zamknięte Bitterne Manor Primary School oraz Beechwood Junior School.

 

Ogień spowodował chaos w całej wschodniej części miasta. Southampton City Council zniósł opłaty za przejazd na moście Itchen Bridge, aby zmniejszyć natężenie ruchu w okolicy pożaru.

Wszyscy mieszkający w okolicy zdarzenia poproszeni zostali o utrzymywaniu w zamknięciu drzwi i okien w dniu dzisiejszym ze względu na utrzymujące się w powietrzu zanieczyszczenia.

pożar sklepu z fajerwerkami w Southampton
Sklep z fajerwerkami przed pożarem.

 

Southern Water ostrzegł również mieszkańców, że z powodu dzisiejszego pożaru może występować niskie ciśnienie wody i jej przebarwienie.

W wyniku pożaru zniszczony został całkowiecie budynek sklepu, na szczęście nikt nie został ranny.

Ogromny pożar sklepu z fajerwerkami w Southampton

źródło: Daily Echo

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Przewodnik edukacja Wielka Brytania

Przewodnik po świecie edukacji w Anglii

Jeśli masz dziecko, które zaczęło uczęszczać do szkoły na terenie Wielkiej Brytanii skorzystaj z naszego poradnika, dzięki któremu unikniesz przykrych niespodzianek z powodu braku znajomości panujących tutaj zasad.

Jeden komentarz

  1. Byłem widziałem. Było kolorowo :/ http://www.youtube.com/watch?v=fHzYmY1jGnI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.