HOME / INNE / Ogień przedarł się przez cztery firmy.


Ogień przedarł się przez cztery firmy
Ogień przedarł się przez cztery firmy

Ogień przedarł się przez cztery firmy.

Southampton zastygło w miejscu po tym, jak w ciągu kilku minut ogień przedarł się przez cztery firmy.

 

Chwilę przed południem 79 strażaków przybyło na Empress Road, kiedy to budynek garażowy i warsztat naprawczy stanęły w płomieniach. Policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna zamknęły sąsiadujące ulice po tym, jak w czwartek gęsty czarny dym zaczął „wylewać się” z dachów.

W związku z pożarem nikt nie został ranny, ucierpiała jedynie firma J S Autos, gdzie walący się dach budynku uszkodził samochody i wybił szyby. Właściciel firmy, Jhalman Rai powiedział, że czterdziestoletni rodzinny biznes został stracony. „Wracałem z testu na prawo jazdy, a w firmie obok ludzie naprawiali samochód. Nagle zaczął wydobywać się z niego dym – wszystko poszło w górę, wszędzie były płomienie, a my musieliśmy się jakoś wydostać.”. Kaaldep Rai, dyrektor spółki podkreślił, że nieznane są szkody – „Nasze myśli są teraz w zupełnie innym miejscu”.

Zespoły ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia o godzinie 11:50. Z wydobywającym się ogniem walczyły posiłki z St Mary’s , Redbrige, Hightown, Cosham i Eastleigh, łącznie ponad 80 strażaków z 10 pompami wodnymi. Dowódca służb ratunkowych powiedział, że pożarem zostało dotknięte kilka firm, które były ze sobą połączone. Na całe szczęście, przed przybyciem służb ratunkowych, nikt nie znajdował się w miejscu bezpośredniego zagrożenia związanego z sytuacją.

Przyczyną tak rozległego, kłębiącego się czarnego dymu były najprawdopodobniej palące się opny, brud,olej, pojazdy i elektryka. Nie wiadomo, ile samochodów znajdowało się w garażu, kiedy zawalił się budynek, jednak dzięki szybkiej interwencji strażackiej, ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące budynki. Jeden z pobliskich pubów, the Shooting Star, oferował darmowe napoje dla strażaków, którzy spędzili więcej niż pięć godzin na próbie opanowania pożaru.

Ulica bardzo szybko wypełniła się obserwatorami, którym polecono zamknięcie drzwi i okien w domach. Droga Bevois Valley została zamknięta w obydwu kierunkach pomiędzy drogą Onslow i Thomas Lewis Way. W celu bezpieczeństwa gapiów, zostały założone kordony.

 
więcej o southampton.pl N

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Happysad po raz trzeci w Southampton

Happysad po raz trzeci w Southampton!

My do Was chętnie wracamy, bo nas chętnie zapraszacie. Dzięki agencji Polmus będziemy mieli okazję spotkać się raz jeszcze. Nas to niezmiernie cieszy, bo po pierwsze: The 1865 jest bardzo dobrym klubem, niby dużym, ale jednak z kameralnym klimatem, z sensownymi rozwiązaniami logistycznymi i dobrą akustyką; po drugie: lubimy klimat tego miasta, port, ruiny historycznych budowli, niską zabudowę, no i po trzecie: lubimy grać koncerty przełamujące polski schemat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.