HOME / Wiadomości / Brexit / Odrzucono Twój wniosek o rezydenturę?


Odrzucono Twój wniosek o rezydenturę
Odrzucono Twój wniosek o rezydenturę

Odrzucono Twój wniosek o rezydenturę?

Odrzucono Twój wniosek o rezydenturę?

Dlaczego Home Office odrzuca wnioski o potwierdzenie rezydentury oraz obywatelstwa brytyjskiego?

Urząd imigracyjny Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej zbiurokratyzowanych systemów imigracyjnych na świecie i niestety, również jednym z tych najsurowszych w interpretacji indywidualnych wniosków. Home Office zamieszcza ogólne informacje na stronach Gov.com, ale nie odpowiadają one na wszystkie pytania. Dlatego warto wiedzieć, co najczęściej jest przyczyną odrzucenia wniosku.

Bardzo istotne jest zrozumienie jakie informacje mamy podać – np. jeżeli w danej sekcji formularza jest napisane, że należy zadeklarować jakikolwiek okres zatrudnienia w UK, to oznacza to, że trzeba podać informacje o wszystkich miejscach pracy – od pierwszego wjazdu do UK. Wszystkie podane przez nas informacje muszą być odpowiednio udokumentowane. Jeżeli nie posiadamy dokumentu, należy napisać stosowne wyjaśnienie i załączyć zastępcze dokumenty. Świetnym przykładem tego jest brak WRS (Worker Registration Scheme) – jest to powód wielu odrzuconych wniosków o rezydenturę lub obywatelstwo. WRS nie jest już wymagany w miejscu pracy. W latach, kiedy można było się rejestrować, zarówno Polacy, jak i pracodawcy, często nie wiedzieli, że WRS istnieje, ponieważ nie stanowił on pozwolenia na pracę, a jedynie narzędzie do zbierania danych statystycznych. Jeżeli nie posiadamy WRS należy pisemnie wyjaśnić, że w danym okresie ani pracodawca, ani my nie wiedzieliśmy o konieczności rejestracji. Wnioski są odrzucane również z powodu braku comprehensive health insurance (ubezpieczenia zdrowotnego) podczas studiów i okresów bez zatrudnienia oraz bez zasiłków. Teoretycznie osoba taka nie powinna korzystać z leczenia NHS, praktycznie jednak powyższy warunek nigdy nie był wprowadzony w życie, ponieważ przychodnie przyjmowały i nadal przyjmują obywateli UE bez pytań o ich sytuację imigracyjną. Wypełniając wniosek w wersji papierowej, warto pamiętać, aby był czytelny i wyglądał schludnie – znane mi są przypadki, kiedy Home Office odrzucił wniosek z adnotacją – treść nieczytelna.

To tylko niektóre z powodów odrzucenia wniosków. Moja rada: krok po kroku czytajcie kolejne rubryki wniosku i upewnijcie się, że rozumiecie pytania. Warto zgłosić się do autoryzowanego doradcy imigracyjnego, aby sformułował wyjaśnienia odnośnie indywidualnych okoliczności.

Dorota Darnell

 

 

 

 

Pomoc w wypelnianiu wniosków rezydentura uk Southampton Soton PL
Pomoc w wypelnianiu wniosków rezydentura uk Southampton Soton PL

Nie zwlekaj dłużej! Zadbaj o swoje interesy i złóż aplikację na rezydenturę tymczasową lub rezydenturę stałą dla siebie i swojej rodziny.

Jeśli masz problem z wypełnieniem ponad 80-cio stronicowego formularza lub nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie ze względu na słabą znajomość języka angielskiego, skontaktuj się z nami! Pomożemy! Więcej informacji znajdziesz TUTAJ…

 
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji

Dlaczego Polacy w UK pracują poniżej swoich kwalifikacji?

Większość Polaków pracuje na niskopłatnych stanowiskach, często znacznie poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności. Jak informuje Ośrodek Badań nad Migracjami UW, 30% naszych rodaków wykonuje prace wymagające niskich, a 40% zaledwie średnich kwalifikacji.

2 komentarze

  1. Czegoś tu nie rozumiem. Tzn. mam podać miejsca pracy w ciągu 5 lat – czy w ciągu 14? (jeżeli tyle tu jestem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.