HOME / NAUKA I TECHNIKA / Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę

Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę

Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę


Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów na ropę i benzynę.

Od 2040 roku na Wyspach nie będzie można kupić nowych samochodów osobowych oraz dostawczych napędzanych na ropę lub benzynę – nowe przepisy zostały potwierdzone przez brytyjski rząd.

Michael Gove, Sekretarz ds. Ochrony Środowiska powiedział, że jest to część rządowego planu zgodnie, z którym do roku 2050 pojazdy te zostaną zastąpione bardziej ekologicznymi samochodami elektrycznymi lub hybrydowymi. Natomiast w 2040 roku ma nastąpić całkowity zakaz ich sprzedaży. Rząd zobowiązał się również do przekazania 255 milionów funtów poszczególnym gminom, by wspomóc je w walce z zanieczyszczeniami spowodowanymi przez samochody typu diesel. W sumie rząd zamierza wydać 3 miliardy funtów na poprawę jakości powietrza na Wyspach – informuje BBC.

Szacuje się, że rocznie zanieczyszczone powietrze powoduje około 40 tys. przedwczesnych zgonów. Brytyjska władza ma nadzieje, że nowe przepisy poprawią jego jakość. Pomysł ten krytykuje m.in. Greenpeace, który uważa, że czekanie do 2040 to zbyt długi okres w związku, z czym Wielka Brytania powinna pójść śladami Niemiec, Holandii, czy Norwegii, które chcą wprowadzić podobne zakazy do 2030 roku.

Do zmian już przegotowują się niektórzy producenci samochodów – BMW zapowiedziało produkcję elektrycznej wersji legendarnego Mini. Do tworzenia bardziej ekologicznych pojazdów zobowiązało się też Volvo.

(at)
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Płatności Android Pay, jak w UK płacić swoim telefonem?

Dzisiaj kilka informacji o nowej aplikacji od Google „Android Pay”, dzięki której możemy w UK płacić za zakupy swoim telefonem. Nie jestem wielkim entuzjastą tej formy płatności ale wydaje mi się, że są sytuacje, w których może się przydać. Przykład z mojego życia: zdarzyło mi już dwa razy, że pojechałem do sklepu bez portfela i gdy przyszło do płacenia pojawił się mały problem 🙂 Oczywiście telefon miałem przy sobie i gdyby była taka możliwość, nie musiałbym wracać do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.