HOME / Wiadomości / Wiadomości Świat / Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych?


Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych
Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych

Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych?

Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych?

Słaba znajomość angielskiego wśród pilotów i kontrolerów lotniczych zwiększa ryzyko katastrofy powietrznej – ostrzega Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA).

Dochodzenie przeprowadzone w imieniu CCA wykazało, że w ciągu zaledwie 18 miesięcy w przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii doszło do 267 incydentów, które opierały się na problemach językowych pilotów lub kontrolerów – informuje News Sky.

Jak mówią przepisy, ze względu na bezpieczeństwo konieczne jest, aby piloci i kontrolerzy pracujący w międzynarodowej lotnictwie posiadali umiejętność komunikowania się we wszystkich sytuacjach, zarówno rutynowych, jak i nietypowych. Przed podjęciem pracy w międzynarodowym lotnictwie cywilnym, piloci i kontrolerzy muszą uzyskać od Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) potwierdzenie zdobycia czwartego poziomu znajomości języka angielskiego.

Jednak na podstawie raportu stwierdzono, że znajomość angielskiego u wielu pilotów i kontrolerów jest poniżej standardu, co pozwala przepuszczać, że w trakcie egzaminów językowych może dochodzić do oszustw i korupcji. W jednym z krajów Unii kandydaci, którzy rozpoczęli naukę języka angielskiego od podstaw otrzymali certyfikaty po 10 dniach nauki, co tylko potwierdza przepuszczenia CCA.

– Będziemy szczegółowo analizować te badania, podejmiemy też współpracę z  ICAO oraz innymi międzynarodowymi, żeby zwiększyć bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej – powiedział rzecznik CCA.

(at)

źródło: www.goniec.com

Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych?
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

TOP3 branże z najwyższymi pensjami

Na szczycie tabeli, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w 2017 roku, plasują się specjaliści i menedżerowie pracujący w obszarze IT to najbardziej opłacany zawód. Średnie miesięczne wynagrodzeniem brutto wynosi 12 600 zł (+16% r/r). Na drugim miejscu znajduje się farmacja – 11 879 zł brutto (+4% r/r), a na trzecim finanse i księgowość – 10 861 zł brutto (+20%). W przypadku wyższej kadry zarządzającej, średnie miesięczne wynagrodzenie brutto przekroczyło w tym roku barierę 20 000 zł i wyniosło 21 413 zł brutto (+11% r/r).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.