HOME / PORADNIKI / Co to jest National Insurance Number?

Co to jest National Insurance Number?

Co to jest National Insurance Number


Co to jest National Insurance Number?

National Insurance Number jest osobistym numerem ubezpieczenia społecznego i jest nadawany konkretnej osobie, jest on konieczny do:

  • identyfikacji składek płaconych na ubezpieczenie zdrowotne i fundusz emerytalny,
  • posiadanie jego jest konieczne przy ubieganiu się o świadczenia społeczne.

Nie ma żadnych przepisów prawa, które mówią kiedy należy się ubiegać o NI number.


Kiedy powinienem ubiegać się o wydanie National Isurance Number?

Powinno się ubiegać o wydanie NI number jeśli zamierzasz:

  • starać się o przyznanie świadczeń socjalnych,
  • jeżeli twój partner będzie starał się przyznanie świadczeń socjalnych,
  • podjąłeś swoją pierwszą pracę,
  • zarejestrowałeś się jako self-employed.


O nadanie NI number można się ubiegać w lokalnym Job Center lub pod numerem telefonu 0845 600 0643 od poniedziałku do piątku od godziny 8 do godziny 18.

Pocedura przy przyznawaniu NI number

W pierwszej kolejności zostanie sprawdzone czy dana osoba ubiegając asię o NI number już go nie posiada, następnie czy jest on tej osobie potrzebny. Następnym krokiem jest umówienie spotkania z urzędnikiem Job Center, w czasie spotkania urzędnik potwierdzi osobowość kandydata oraz sprawdzi czy kwalifikuje się on do otrzymania NI number.

Na spotkanie w Job Center jest dobrze przynieść ze sobą następujące dokumenty: paszport lub dowód osobisty, list od pracodawcy potwierdzający zatrudnienie (miejsce pracy, stanowisko, datę rozpoczęcia zatrudnienia, itp.), potwierdzenie adresu- jeżeli nie jest to możliwe poproś swego pracodawcę aby na liście wpisał twój pełny adres zamieszkania .

Co będzie działo się po spotkaniu?

Podczas spotkania z urzędnikiem Job Center, będzie on weryfikował dostarczone przez ciebie dokumenty i poprosi cię o wypełnienie formularza, jeżeli masz problemy z językiem angielskim możesz przy umawianiu spotkania poprosić o to by podczas spotkania był obecny tłumacz, większość Job Center ma już polskich tłumaczy.
Jeżeli dokumenty które dostarczyłeś są kompletne to na otrzymanie NI number powinieneś czekać nie dłużej niż 4-6 tygodni, zostanie on przesłany do Ciebie pocztą pod Twój adres zamieszkania, który podałeś na spotkaniu.

 

Pod tym numerem można uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie w Job Center w sprawie NI number: 0845 600 0643  lub text phone 0845 6000 644.

Co to jest National Insurance Number?
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE - dlaczego warto je mieć?

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE – dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie na życie (Life Cover lub Life Insurance) zabezpiecza przyszłość finansową najbliższych ubezpieczonego, w przypadku jego śmierci. Stąd coraz większa rzesza Polaków przebywających na stałe w Wielkiej Brytanii, decyduje się na taką formę ochrony. Ubezpieczenie na życie pozwala bowiem zabezpieczyć finansowo nie tylko naszą rodzinę, ale również majątek który posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 6 =