HOME / Wiadomości / UK / May apeluje o sprzedaż warzyw i owoców bez folii

May apeluje o sprzedaż warzyw i owoców bez foliiOwoce, warzywa i inne świeże produkty żywnościowe powinny być sprzedawane luzem zamiast w plastikowym opakowaniu – apeluje do supermarketów Theresa May, której rząd wypowiedział wojnę sztucznym tworzywom. 

Brytyjska premier obiecała, że rząd będzie współpracował z supermarketami, aby zachęcić ich do wprowadzenia sprzedaży warzyw i owoców luzem, bez opakowywania ich w plastikowe folie. Zdaniem May, dzięki temu konsumenci będą mogli podejmować bardziej ekologiczne decyzje i promować stosowanie mniej szkodliwych opakowań.

Stowarzyszenie Cucumber Growers Association szacuje, że każdego roku w Wielkiej Brytanii do opakowania samych tylko ogórków stosuje się ok. 490 ton plastikowej folii, przy czym w 2016 roku sprzedano ok. 220 ton ogórków, czyli dwukrotnie mniej niż folii, którą zużyto na ich opakowanie – informuje News Sky.

Wezwanie do sprzedaży owoców i warzyw luzem jest częścią 25-letniego planu ochrony środowiska, w ramach którego rząd chce w ciągu ćwierć wieku wyeliminować wszystkie możliwe odpady z tworzyw sztucznych. Szczegóły planu nie zostały jeszcze ogłoszone, ale już wiadomo, że w jego zakresie rząd zakazał sprzedaży kosmetyków zawierających plastikowe mikrogranulki, wprowadzi we wszystkich sklepach pięciopensową opłatę za torebki foliowe i zasadzi ok. 50 milionów drzew w „Northern Forest”, rozciągającym się pomiędzy Liverpoolem a Hull.

www.goniec.com
więcej o southampton.pl E

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach

Z wędką do szkoły, czyli o wędkarskiej edukacji w polskich szkołach.

Wydawać by się mogło, że ostatnim miejscem gdzie możemy wybrać się na ryby jest szkoła. Okazuje się jednak ze dzięki autorskiemu projektowi „Building Bridges”, prowadzonemu od kilku lat przez Radosława Papiewskiego, uczniowie z kilkunastu polskich szkół w UK będą miały szanse dowiedzieć się i zasmakować wędkarstwa bez opuszczania budynku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − three =