HOME / Wiadomości / UK / May apeluje o sprzedaż warzyw i owoców bez folii

May apeluje o sprzedaż warzyw i owoców bez foliiOwoce, warzywa i inne świeże produkty żywnościowe powinny być sprzedawane luzem zamiast w plastikowym opakowaniu – apeluje do supermarketów Theresa May, której rząd wypowiedział wojnę sztucznym tworzywom. 

Brytyjska premier obiecała, że rząd będzie współpracował z supermarketami, aby zachęcić ich do wprowadzenia sprzedaży warzyw i owoców luzem, bez opakowywania ich w plastikowe folie. Zdaniem May, dzięki temu konsumenci będą mogli podejmować bardziej ekologiczne decyzje i promować stosowanie mniej szkodliwych opakowań.

Stowarzyszenie Cucumber Growers Association szacuje, że każdego roku w Wielkiej Brytanii do opakowania samych tylko ogórków stosuje się ok. 490 ton plastikowej folii, przy czym w 2016 roku sprzedano ok. 220 ton ogórków, czyli dwukrotnie mniej niż folii, którą zużyto na ich opakowanie – informuje News Sky.

Wezwanie do sprzedaży owoców i warzyw luzem jest częścią 25-letniego planu ochrony środowiska, w ramach którego rząd chce w ciągu ćwierć wieku wyeliminować wszystkie możliwe odpady z tworzyw sztucznych. Szczegóły planu nie zostały jeszcze ogłoszone, ale już wiadomo, że w jego zakresie rząd zakazał sprzedaży kosmetyków zawierających plastikowe mikrogranulki, wprowadzi we wszystkich sklepach pięciopensową opłatę za torebki foliowe i zasadzi ok. 50 milionów drzew w „Northern Forest”, rozciągającym się pomiędzy Liverpoolem a Hull.

www.goniec.com
więcej o southampton.pl E

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.