HOME / Wiadomości / Uwaga na mandaty za BUS LANE w Southampton

Uwaga na mandaty za BUS LANE w Southampton

Uwaga na mandat za BUS LANE w Southampton

Uwaga na mandaty za BUS LANE w Southampton. Plaga mandatów w Southampton.

Kierowcy poruszających się przez Shirley Road w Southampton zostali niemiło zaskoczeni mandatem za przekraczanie tzw. BUS LANE.

Z żalem patrzymy na kierowców stojących w korku na skrzyżowaniu dróg Shirley Road i Howard Road, którym puszczają nerwy, nie wytrzymują i nieświadomi tego co ich za to czeka skręcają przedwcześnie na lewy pas ruchu (BUS LANE). Skazujemy się na niemiłą niespodziankę listowną, która pojawi się w naszej skrzynce na listy.

Od jakiegoś czasu na Shirley Road w Southampton pojawiły się trzy nowe znaki informujące o zakazie poruszania się po pasie BUS LANE oraz kilka kamer na lampach ustawionych w różnych kierunkach. Pas BUS LANE na Shirley Road SO15 3HR – dokładnie koło sklepu Co-Operative oraz Polskiego Sklepu Odra przeznaczony jest tylko dla autobusów, rowerów i taxi. Było tak od zawsze, jednak niecierpliwi kierowcy, by uniknąć tworzących się korków często zmieniali prawy pas ruchu na lewy przeszkadzając tym samym kierowcom autobusów i taksówek oraz łamiąc prawo. Nie było to jednak do tej pory karane. Od niedawna natomiast dla kierowców codziennie poruszających się tą drogą niemałym zaskoczeniem był mandat wysłany na adres właściciela pojazdu, który wskazuje dokładnie godzinę, rejestrację pojazdu i dwa zdjęcia pokazujące zbyt szybkie zjechanie na pas ruchu przeznaczony dla autobusów.

mandat BUS LANE Southampton Polacy UK

 

Już niejeden z nas dostał mandat za przekroczenie BUS LANE w Southampton.

Mandat w wysokości £30 należy opłacić w ciągu 14 dni. Jeśli tego nie zrobimy mandat wynosił nas będzie £90.

Ciężko jest się odwołać od tego mantadu, ponieważ mnogość kamer, jakie się tam pojawiły oraz bardzo szeroki i wyraźny kadr zdjęć oddala możliwość na jakiekolwiek wytłumaczenia.

 

mandat BUS LANE Southampton Polacy UK

 

 

Mandaty BUS LANE Southampton można opłacić na stronie Southampton City Council:

www.southampton.gov.uk/onlineappeals

Warto zatem opłacić mandat do 14 dni w wysokości £30. A następnym razem grzecznie poruszać się po prawym pasie przeznaczonym dla wszystkich aut nawet, gdy zastaną nas w tej okolicy korki.

Z doniesień naszych czytelników wiemy, że w całym Southampton zainstalowano dodatkowe kamery przy pasach BUS LANE. Radzimy uważać i zwracać uwagę kiedy zmieniamy pas ruchu.

Czy Wy również mieliście złe doświadczenia z tym związane?

southampton.pl

 

mandaty BUS LANE Southampton

więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

W końcu! kolejny Stand-up po polsku w Southampton!

Zapraszamy na mocny wieczór komediowy, podczas którego Wojtek Pięta i Damian Skóra przedstawią swoje najlepsze programy, których nie ma w internecie. Ten wieczór przejdzie do historii łamiąc wszelkie tabu i dając dwie godziny ciągłego śmiechu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.