HOME / ABC SOUTHAMPTON / 303 SQUADRON TEAM / Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017

Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017.

W sobotę 22 lipca odbyła się 3 z 4 rund Clay IKR Summer Series na torze pod Dorchester. Na Clay Pigeon Raceway pomimo że pogoda nie była zbyt przyjazna kierowcom zgromadziło się blisko 80 śmiałków w wszystkich klasach tego dnia.

W klasie Honda Cadet wystartowało aż 3 Polaków, dotychczasowy lider mistrzostw Maksymilian MadMax Solarski który wygrał pierwsze dwa wyścigi. Colin Ważny zajmujący 3 lokatę po dwóch rundach oraz debiutujący w zespole 303 Squadron Team prowadzonym przez Polish Automobile Club UK  Adrian Haniewicz.

Zawody rozpoczął poranny trening gdzie młodzi zawodnicy mają okazję poznać możliwości swoje i sprzętu w tak trudnych warunkach panujących tego dnia w Clay.
Dla polskiego lidera Clay IKR Summer Series  był to dzień w którym mógł przypieczętować swój pierwszy tytuł mistrzowski na jedna rundę przed końcem tych rozgrywek. Jego zadaniem było zdobycie nie więcej niż 10 pkt. Zakładając że jego największy rywal do mistrzowskiej  korony Lukas Haydon będzie wygrywał każdy wyścig Mad Max spokojnie mógł dojeżdżać na 2 pozycji by na koniec dnia cieszyć się z mistrzostwa.
Wyścig 1 rozpoczął się w strugach deszczu.  Mad Max spokojnie odjechał rywalom na ponad 2.5s gdy na 5 okrążeniu popełnił błąd i spadł na 4 miejsce. Mason Perren wysunął się na prowadzenie, Colin Ważny był drugi Jame Burt wskoczył na 3 pozycję.  Największy rywal Solarskiego Lukas Haydon popelnił też błąd na samym początku i był daleko z tyłu.
MadMax po powrocie na tor szybko zaczyna odrabiać straty, w tych arcy trudnych warunkach wykręca najlepszy czas jednego okrążenia i dzierży rekord pierwszego sektora. Ostatecznie wyścig kończy tuż za Mason Perren. O trzecie miejsce też bardzo dzielnie walczył kolejny podopieczny 303 Squadron Team Colin Ważny, który obronił tą świetną pozycję.
Wyscig 2 przebiegał w lepszych warunkach atmosferycznych.  Jednak tor był nadal mokry i  za razem śliski. Na starcie kłopoty dopadają Solarskiego , przerywający silnik sprawia ze spada na przed ostatnią pozycję zanim jeszcze wystartowali. Gdy silnik odzyskuje pełną moc rozpoczyna swoją pogoń za rywalami.  Świetna jazda zaowocowała najlepszym czasem pierwszego sektoru oraz  najszybszym okrążeniem  a w rezultacie bardzo dobrym 2 miejscem tuz za M.Perren.
Drugi wyścig nie był też zbyt udany dla Colina który wykonał piruet na początku wyścigu , ukończył go na 7 pozycji tuż przed debiutantem Adrianem Haniewiczem .
Wyścig kwalifikacyjny nr. 3 to spokojna jazda Solarskiego który świetnie kontrolował swojego rywala Lukasa , który był najszybszy w tym wyścigu notując najlepsze czasy we wszystkich sektorach i najlepsze okrążenie jednak nie był w stanie wyprzedzić  Polskiego kierowcy zmierzającego po swój pierwszy tytuł mistrzowski. Colin Ważny dojeżdża  na 4 pozycji umacniając swoja pozycję w mistrzostwach.
Haniewicz jest 8 na koniec wyścigu.
Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017
Maksymilian MadMax Solarski MISTRZEM Honda Cadet Clay IKR Summer Series Championship 2017
Finał przyniósł wiele emocji gdyż decydował  o tytule mistrzowskim,  który zapisać  na swoje konto mógł Maksymilian MadMax Solarski na jedną rundę przed końcem tych rozgrywek. Najważniejsze  dla młodego zawodnika z 303 Squadron Team było przejechanie minimum na 2 miejscu w tym wyścigu. MadMax otrzymał dokładne informacje co ma robić by wygrać  mistrzostwa i podczas wyścigu wykonał swój plan w 100% .
Cały wyścig odbył się bez większych zwrotów akcji czy dramatów. Runda 3 Clay IKR Summer Series 2017 wygrywa Mason Perren który był najszybszy w dwóch sektorach i wykręcił najlepszy czas jednego okrążenia. Jednak to Maksymilian MadMax Solarski przekraczając linię mety jako drugi miał najwięcej powodów do radości gdyż został pierwszym polskim mistrzem Clay IKR Summer Series 2017 !!!
Jego rywal do mistrzowskiej korony Lukas ukończył zawody na  3 miejscu i też zapewnił sobie tytuł vice mistrza na jedną rundę przed końcem mistrzostw.
Colin Ważny dojeżdża tuż za podium umacniając się na pozycji II vice mistrza . O utrzymanie tego wspaniałego rezultatu będzie musiał powalczyć jeszcze podczas ostatniej rundy rozgrywanej 26 sierpnia. Na którą wszystkich serdecznie zapraszamy!
więcej o southampton.pl U

Serwis Polonijny w Southampton Piszemy, tworzymy i staramy się dostarczać ciekawe informacje z życia miasta Southampton i okolic. Chcesz podzielić się z nami ciekawym tematem? Widziałeś coś, czego inni nie zauważyli? Dotarły do Ciebie interesujące informacje? Podziel się z nami swoją wiedzą! Napisz do nas. Skorzystaj z formularza TUTAJ

Sprawdź

UNDERDOG w kinach już od 17 stycznia w Southampton

UWAGA Wielka Brytania i Irlandia!! KOCHAJ SZANUJ WALCZ Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: „UNDERDOG” Emocjonujący obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika mieszanych sztuk walki ‍♂️ Seanse od 17 STYCZNIA w kinach CINEWORLD, EMPIRE, IMC, OMNIPLEX, VUE, SAVOY i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.